Ankara’daki Fantasturka Türk İşi Fantastik Filmler Festivali Sona Erdi

1
877
Fantastik Türk Sineması 3

 

  1. El Film Festivali ekibi tarafından düzenlenen ve sevgili Metin Demirhan’ın anısına saygı duruşu yapan Fantasturka – Türk İşi Fantastik Filmler Festivali, dün yapılan Çetin İnanç, Safa Önal ve Yılmaz Atadeniz söyleşileri, Demir Pençe: Korsan Adam, Yılmayan Şeytan ve kısa film gösterimlerinin ardından yapılan kapanış töreni ile sona erdi.

Kapanış töreninde sinemamızın fantastik film ustalarına ödülleri takdim edildi. Yıllar sonra genç kuşak sinemaseverlerce organize edilen festivalde onur ödüllerini alan usta sanatçılar duygusal anlar yaşadı. Murat Tolga Şen’in Talkshowcu Beyaz kıvraklığı, Memetali espritüelliği ve Okan Bayülgen hazırcevaplılığı ile sunduğu törende festivale destek verilen kuruluşlar da plaketlerle onurlandırıldı. Festivale destek veren siteler de unutulmamıştı.

Önümüzdeki günlerde Festival üzerine Fantasturka izlenimleriö videoları ve Fotoğraflarını sizlerle paylaşacağız. Haber de kullanılan Fotoğraflar için Sadibey.com ve Erhan Işık’a teşekkür ederiz.

Sinematik Yeşilçam 2011

Yorumlar

PAYLAŞ
Önceki İçerikFantasturka’nın Etkinlik Programı
Sonraki İçerikFantasturka’nın Onur Ödülü Aytekin Akkaya’ya Verildi
1974'te Moda'da doğdu. İtalyada 1 4 yıl yaşadı. Italyanca ve Ingilizce dillerinde profesyonel turist rehberliği yapıyor. 1994 yılında Doğuş FM de Katiller de Ağlar müzik programı ile başlayan DJ'lik tutkusu DJ Legoman ismiyle farklı bir noktaya taşındı. 2007 yılında Sinematik yeşilçam sitesini kurdu, 2016 yılından beri Açık Radyo'da Yeşilçam Arkeolojisi programını yapıyor...