Malatya Film Festivali Ana Jürileri belli oldu

0
140
Malatya Uluslararası Film Festivali

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Valiliğinin destekleriyle
15-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 9. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj ve Ulusal Kısa Metraj Ana Jüri Üyeleri Belli oldu.

Yönetmen Haydar Işık’In direktörlüğünde bu yıl 9. düzenlenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivalin’de finalist filmleri değerlendirecek olan ana jüri şu şekilde..
Ulusal Uzun Metraj Ana jürisi;
Jüri Başkanı Derviş Zaim(Yönetmen)
Gürhan Özçiftçi(Senarist Yönetmen)
Dila Ulusoy (Akademisyen)
Devin Özgür Çınar( Oyuncu)
Ekin Koç(Oyuncu)
Natali Yares( Sanat Yönetmeni)
Feza Çaldıran(Görüntü Yönetmeni)
Ulusal Kısa Metraj Ana Jürisi;
Jüri Başkanı Müfit Can Saçıntı ( Oyuncu)
Prof.Dr. Mehmet Zelka
Hakan Karsak(oyuncu)
Mustafa Karadeniz ( Yapımcı)
Banu Bozdemir (sinemayazarı)
Nihan Belgin ( yapımcı yönetmen)
Hakan Aşkan(Akademisyen)


Yönetmenler Birliği Platformu Jürisi;
Yönetmen, Ezel Akay
Yönetmen, Aydın Sayman
Yönetmen, Yasemin Türkmenli


Siyad jürisi;
Sadi Çilingir
Oğuzhan Ersümer
Tuncer Çetinkaya
Ulusal Uzun Metraj Yarışan filmler;
Aidiyet(Burak Çevik)
Bir Rüya Gördüm Anlatsam da Anlamazsınız ( Burcu Esenç, Cantekin Cantez)
Dilsiz (Murat Pay)
Kapan (Seyid Çolak)
Kızım Gibi Kokuyorsun (Olgun Özdemir )
Kimsesizler Oteli (Rıdvan Karaman )
Kovan ( Eylem Kaftan)
Küçük Şeyler ( Kıvanç Sezer)
Omar ve Biz ( Maryna Er Gorbach , Mehmet Bahadır Er)
Sınırlar( Ece Cantürk)
Ulusal Kısa Metraj Yarışan filmler;
Fotoğraf ( Ozan Takış)
Acil Çırak Aranıyor( Osman Çakır)
Günlerin Ardından (Ferit Karol)
Lekesiz( Mehmet Oğuz Yıldırım)
Eksik (Volkan Budak)
İyi Yemek Öldürür (Umut Evirgen)
Yağmur Olup Şehre Düşüyorum (Kasık Ördek)
Taş ( Alican Yücesoy)
Mezarlık Çalgıcıları (Mehmet İsmail Çeçen,Ramazan Akkuş)
Frakta:Munchies (Zahid Çetinkaya)

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Valiliğinin destekleriyle 15-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 9. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin ulusal yarışmalarında uzun metraj kategorisinde yarışacak filmler açıklandı.
44 filmin başvuru yaptığı 9. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Yönetmen Haydar Işık’ın direktörlüğünde oluşturulan ön jüride; ulusal uzun metraj festival koordinatörü Yasemin Sezin, yapımcı yönetmen Mehmet Ali Arslan, yönetmen Özgür Özbalık, yönetmen senarist Faruk Karaçay,sinema eleştirmeni İhsan Kabil ve oyuncu Hülya Şen’den bulundu. Ön jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucu finale kalan 10 film belirlendi.
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda bu yıl; Aidiyet(Burak Çevik), Bir Rüya Gördüm Anlatsam da Anlamazsınız ( Burcu Esenç, Cantekin Cantez), Dilsiz (Murat Pay), Kapan (Seyid Çolak), Kızım Gibi Kokuyorsun (Olgun Özdemir ), Kimsesizler Oteli (Rıdvan Karaman ), Kovan ( Eylem Kaftan), Küçük Şeyler ( Kıvanç Sezer), Omar ve Biz ( Maryna Er Gorbach , Mehmet Bahadır Er), Sınırlar( Ece Cantürk) adlı filmler yarışacak.

Yorumlar