Fatih Yürür

0
1298

fatih yürür_n1987 gibi aslen talihsiz bir yılda (seksenlerin ikinci yarısı) dünyaya gelmiştir kendisi. Yazma hevesinin tam manası ile ne zaman başladığını bilemez! Bu soru kendisine yöneltildiğinde, klişeye yuvarlanma pahasına da olsa “kendisini bildi bileli bir şeyler yazıp, karaladığını” iddia edecektir muhtemelen.

Üniversite yıllarında ise, üretme konusundaki hareketliliği biraz daha hızlı gelişmiştir. Öncelikle oyun incelemeleri ile başladığı yazarlık mevzusunu, çeşitli dergi, fanzin, blog ve sitelerde sinema hakkında bir şeyler karalayarak birkaç adım ileri taşımıştır. Karikatüre merak sarmış, bu konudaki üretimlerini de garip bir biçimde ahşap bir sandığa tıkıp üzerine birkaç düzine kilit vurmuştur.

Bunun dışında bütün meselesi iyi bir hikaye anlatıcısı olabilmektir. Rüyadam, Delişmen, Kuralsız, gibi karakterlere hayat vermiştir. Bu yolda onu yalnız bırakmayan Berçem Gözde Ölmez’in lezzetli çizgileriyle elbette! Birlikte, çeşitli kısa öyküler, markalar için karakterler ve ikonlar tasarlamışlardır. Şu sıralar birkaç yeni çizgi öykünün daha devamını erdirmek ile birlikte, yıllardır nadasa bırakılmış olan yarım kalmış öykülerini tamamlamak için de kolları sıvamıştır.

Bunun dışında afişinden, müziğine, kurgusundan, senaryosuna kadar münferit dallarda, münferit kısa filmlere parmağını dokundurmuştur. Müziğe kafa patlatmak için zaman ayırma konusunda çektiği sıkıntılar sebebi ile, bu şıkkı da belirsiz bir süreliğine hayatından elemiş gibi gözükmektedir.

FATİH YÜRÜR’ün bütün yazıları için buraya tıklayınız

Yorumlar