Mesut Kara Evrensel gazetesinde ve Hayat TV’de!

Sinematik Yeşilçam‘da Mesut Kara ile Yeşilçam Hatırası bölümüne son 3 aydır yer veriyoruz. Bu bölümde Mesut Kara‘nın daha önce blogspottaki adresinde yer alan yazıları güncelleyerek ve görsel olarak yeniden düzenleyerek yayınlıyoruz. Bunun yanı sıra yine Yeşilçam Hatırası başlığı altında Mesut Kara‘nın Ters Ninja sitesi gibi site, dergi ve gazeteler de yayınlanmış yazılarını da toparlayarak ve onlara link vermek suretiyle bir nevi Mesut Kara havuzu oluşturmaya çalışıyoruz.

Size Mesut Kara‘dan 2 sevindirici haberimiz var: Mesut Kara’nın Evrensel gazetesinde her pazar Evrensel pazar ekinde sine-masal başlığıyla yazıyor ve ayrıca her cumartesi saat 22:00‘de Hayat Televizyonu‘nda “Arka bahçe” Mesut Kara ile Yeşilçam Hatırası başlığıyla kısa videoları yayınlanıyor…

Mesut Kara‘nın evrensel gazetesinde yer alan bazı yazılarının linkleri:
Darbe, bellek ve sinema
DARBECİ cuntanın iktidarda olduğu, baskının, yasağın, devlet şiddetinin ağır yaşandığı ilk yıllarında toplumun tüm dinamik kesimleri gibi sinema ve sinemacılar da susmuş, susturulmuştu.
http://evrensel.net/news.php?id=44348
Toplumsal ve gerçekçi
1960-1965 yılları arasında toplumsal gerçekçi filmler yapılır. 60’lı yılların başında toplumsal gerçekçi filmler çeken yönetmenler, ulusal bir sinema dili oluştururken estetik kaygılar da taşıyorlar ve bunu filmlerine yansıtmaya çabalıyorlardı.
http://www.evrensel.net/news.php?id=43709
Erkan Yücel ve sinema
Erkan Yücel mücadelelerle geçen kısacık ömrüne onlarca tiyatro oyunun yanı sıra üç tane de çok önemli sinema filmi sığdırmayı başarmıştır.
http://www.evrensel.net/news.php?id=42414

Facebook kullanıcıları için Hayat Televizyonundaki Arka bahçedeki Yeşilçam Hatırası’nın bir bölümü:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir