Mesut Kara’nın Bütün Eserleri Klaros Yayınları’ndan Yayınlanacak

Yazan: Mesut Kara

Yıllardır öncüsü olduğu Kaos Çocuk Parkı Kolektifi içinde yaptığı çalışmalarını takip ettiğim şair-yazar, yayıncı, müzik insanı değerli kardeşim Lokman Kurucu ilk tanıştığımız, konuştuğumuz günlerde “Senin yeni kitaplarını da, baskısı tükenen kitaplarını da basarız” demişti.

Sözünde durdu ve ilk olarak Mülksüz ve Çıplak’ın yeni baskısını yaptı Klaros Yayınları’ndan. Bu yılın başlarında da Devlet. Toplum ve Sinema’yı yayınladı.Şimdi de Klaros Yayınları-Bütün Eserleri Serisi’nden ilk kitabımdan başlayarak baskısı tükenen bütün kitaplarımı yayınlıyor.İlk kitabım Artizler Kahvesini kitaplaştırmayı öneren ve yayınlayan Parantez Yayınları’nı yöneten Metin Celal ve sonraki kitaplarımı ve yeni baskıları yapan yayıncılarım ve yayınevleri açısından hep çok şanslı oldum, hiçbir zorluk ve sıkıntı yaşamadım.

İlk iki kitabımı basan Parantez Yayınlarından sonra, kitaplarımın yeni baskılarını yapan An Yayınlarına da teşekkür borçluyum. Geçirdiğim felç ve yaşadığım “ölüm ilişkileri” sonrası 50 yıl yaşayıp hayatımın en önemli anılarını biriktirdiğim İstanbul’dan ayrılıp 2010 yılında Kuşadası’na yerleştiğimde artık her şeyden, her şeye uzak bir “taşralıydım.”

Zaman geçtikçe olan bağlarım da kopmuştu. Baskıya hazır yeni kitabım Mülksüz ve Çıplak’ı basabileceklerini söyleyen iki yayıncı “tanıdık”, sonrasında telefonlarıma mesaj ve maillerimi yanıtlama nezaketi bile göstermemişlerdi.Umutsuz, kırgın eve ve kendime kapanmışken, değerli Osman Akınhay’ın yıllardır üzerinde çalıştığım, sağlık sorunlarım nedeniyle ara verdiğim, tamamlayamadığım Sinemada 12 Eylül adlı-konulu kitabımı basabileceğini, baskısı tükenmiş kitaplarımın da yeni baskılarını yapabileceğini söylemesi hayatla yeniden bağ kurmamı sağlamıştı.

Sevgili Osman Akınhay Artizler Kahvesi, Yeşilçam’da Unutulmayan Yüzler-Starlar, Yeşilçam Hatırası, Sinema ve 12 Eylül adlı kitaplarımı güzel kapaklarla Agora kitaplığından yayınladı. Osman Akınhay’ın beni yeniden hayata bağlayan, sonrasında da yeni kitaplar yazıp yayınlamamın yolunu açan bu güzelliğini hiç unutamam.

Çok şey borçlu olduğum Metin Celal’e, Parantez Yayınları’na, Metin Üstündağ’a, An Yayıncılık’a, Osman Akınhay ve Agora Kitaplığına, Lokman Kurucu ve Klaros Yayınları çalışanlarına-emeği geçenlere ve tabii ki bütün bu süreçlerde desteklerini, katkılarını gördüğüm, üzerimde emeği olan herkese bir kez daha çok çok teşekkürler. Minnetle, sevgiyle, saygıyla…

Mesut Kara, 13 Ekim 2020. Saat; 00:00. Kuşadası

KLAROS YAYINLARI’NDAN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YAYINLANACAK OLAN KİTAPLARIM:

MESUT KARA BÜTÜN ESERLERİ 01:

ARTİZLER KAHVESİ

4. basım Klaros Yayınları, Ankara – Kasım 2020

  • 1.Basım: Mart 1997 (Parantez Yayınları)
  • 2.Basım: Ekim 2003 (An Yayıncılık)
  • 3.Basım: Şubat 2013 (Agora Kitaplığı)

YEŞİLÇAM’DA UNUTULMAYAN YÜZLER-STARLAR

4. basım Yayınları, Ankara – Kasım 2020

  • 1.Basım: Ocak 2012 (Agora Kitaplığı)
  • 2.Basım: Ekim 2013 (An Yayıncılık)
  • 3.Basım: Şubat 2013 (Agora Kitaplığı)

YEŞİLÇAM HATIRASI

4. basım Klaros Yayınları, Ankara – Kasım 2020

  • 1.Basım: Ocak 2006 (+1 Kitap)
  • 2.Basım: Ocak 2014 (Agora Kitaplığı)

SİNEMA VE 12 EYLÜL

4. basım Klaros Yayınları, Ankara – Kasım 2020

  • 1.Basım: Ocak 2012 (Agora Kitaplığı)

DAHA ÖNCE YAYINLANMIŞ OLANLAR:

MÜLKSÜZ VE ÇIPLAK Anımsamalar, sayıklamalar, yansımalar

Ankara, Mayıs – 2019

DEVLET, TOPLUM VE SİNEMA

Ankara – Şubat, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: