Opuaaaaaaaaaa: Fantastik Turk Sinemasi Gunleri

insanalri cücü

Turkish Fantastic Cinema Days – Fantastik Turk Sinemasi Gunleri Turkish hired B movies treasure !!!

21- 23 Kasım (Novembre) 2008

Filmhuis Cavia – Van Hallstraat – Hollanda

Konuk: Gökay Gelgeç

TURK FANTASTIK SINEMASI GUNLERI – AMSTERDAM

Cavia Sinemasi ve Schockkend Nieuws dergilerinin katkilariyla;

Efsanevi Turk sinema yonetmenleri Natuk Baytan, Cetin Inanc, Yilmaz Atadeniz …

CIKO’dan Jet Yonetmen; Sinematik grubundan Turk Intikam Sinemasi – VENDETTA; Mesut Kara’dan Fantastik Turk Sinemasi belgeselleri …

Westernden , bilim kurguya, tarihi avanturden korkuya fantastik Turk Sinemasi …


Turkish Fantastic Cinema Days in Amsterdam

With legendary Turkish directors Natuk Baytan(Natuck Baitan), Cetin Inanc, Yilmaz Atadeniz and more …

western, action, horror, sci-fi, cult …

Will be showing CIKO’s Jet Director documentary; Sinematik group’s TURKISH VENDETTA documentary and Mesut Kara’s TURKISH FANTASTIC CINEMA documentary.

Gokay Gelgec

1982 - Abisi ile beraber Cüneyt Arkın'ın SON SAVAŞÇI filmini sinemada seyrederek Fantastik kulvara erken giriş yaptı.1980'li yıllar - Video furyası ve TRT de yayınlanmış her tür filmi izleyerek geçirdi. Bu dönem özellikle ilerleyen yıllarda film müzikleri deşifreleri ve remake çalışmaları için bir ön kültüre sahip olmasını sağladı.1992 - Film muzikleri koleksiyonculuğu ve Yeşilçam filmlerinde kullanılan yabancı müziklerin deşifresine başladı. Son 20 yılda kaset, cd, plak ve sanal formatlarda olmak üzere 5000 adedin üzerinde film müziği albümü edindi.1998 - Çetin İnanç Koleksiyoncuları ÇIKO'yu kurdu. Grup amaç olarak filmlerin esinlendiği orjinal yapımları, filmlerde kullanılmış olan müziklerin deşifresi ve filmlere ait afiş - lobi kartı gibi dökümanların arşive eklenmesini seçti.2007 - Utku Uluer ile beraber SINEMATIK blogunun kurdular ve konsept dosyası CEMIL, Mesut Karanın katkılarıyla Cinemascope dergisinde yeraldı. Konsept dosyalar olarak Cemil ve Adalet filmlerinin yanısıra Tunç Okan Cumartesi Cumartesi ve Otobüs, Erotik Türk Sinemasının giallo örnekleri, Yeşilçam Remakeleri ve bir akım olarak Anadolu Westernleri konularında yazılı çalışmaları bulundu.2008 - Onar Films adına Jet Director ve Vendetta isminde iki kısa dökümanter hazırladı. Bu çalışmalar Demir Pençe Korsan Adam ve Cellat dvdlerinin basımlarında dünya pazarında yayınlandı. Hollanda kökenli Shockkend News sinema dergisi tarafından hazırlanan Turkish Trash Weekend film gösterimleri etkinliğinde konuşmacı ve danışman olarak yeraldı. Ayrıca yine aynı dergi için Türk Fantastik Sineması üzerine bir dosya hazırladı.2009 - Amerikan Dark Maze Studios dvd ve film yapımcılığı şirketi adına Korkusuz ve Kara Şimşek filmlerinin basım aşamalarında Çetin İnanç ve Serdar Kebapçılara ait dökümanterleri hazırladı. Aynı dönemlerde Melih Gülgen, Cüneyt Arkın ve Çetin İnançla kişisel sohbetlerini Sinematik için yazılı kaynak olarak paylaştı. Yönetmen Cem Kaya tarafından Alman ZDF kanalı için hazırlanan Remake Remix Ripoff belgeselinde konuşmacı olarak yeraldı. Massimo Italiano'nun hazırladığı Poliziesco kitabının Türk - Italyan ortak polisiyeleri bölümünde İnsanları Seveceksin filmi üzerine bir makale hazırladı. Ege Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından hazırlanan etkinliklerde Cüneyt Arkın - Çetin İnanç dönemi filmlerinden Vahşi Kanın sunumunu ve anlatıcılığını üstlendi. KargART Geceyarısı Filmleri etkinlikleri kapsamında Kilink filmleri gecesinin anlatıcılığını yaptı.2010 yılından bugüne Macaristan'da yaşamaktadır.

2 thoughts on “Opuaaaaaaaaaa: Fantastik Turk Sinemasi Gunleri

 • 13 Kasım, 2008 tarihinde, saat 16:24
  Permalink

  cüneyt arkının filmlerini hep sevmişimdir teşekkürler

  Yanıtla
 • 19 Kasım, 2008 tarihinde, saat 13:27
  Permalink

  Gule gule git,gule gule gel! sevgili Gokaycigim.

  tebrikler!

  videodream,

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir