Yeşilçam Arkeolojisi: Emre Gönüllü ve Teoman Keser -Yeşilçam’a vefa klibi 1 (2013)

7
2362

Emre Gonullu Teoman keser kabirde
İnternette dolaşırken Yeşilçamsever Teoman Keser ve Emre Gönüllü‘nün Yeşilçam’a vefa klibi adı altında bir çalışması olduğunu görmüştüm. Klibi hazırlayanlardan Emre Gönüllü’ye ulaşarak biraz bilgi aldım. Geçen günlerde ise yani 4 Ocak’ta bu vefa klibinin ilkini yayınlamışlar. Ben de merak ettim ve soyadı gibi Yeşilçam‘a gönüllü Emre Gönüllü ile kısa bir sohbet yaptım. Yazının sonunda Vefa klibini izleyebilirsiniz.

yesilcama vefaMerhaba Emre önce seni biraz tanıyalım
Emre Gönüllü: Ben 19 yaşın’dayım.Meslek olarak oyunculuğu seçtim.Bu konuda eğitimler alıyorum.oyunculuğa olduğu kadar şiire ve müziğede ilgim var.
Kısa film ve sinemaya karşı ilgini gördük geleceğe dair ne gibi planların var?
İleride İstediğim Noktaya Gelirsem Eğer, iyi bir oyuncu olmak istiyorum.Ve Yeşilçam’ın emektarlarını bir Köşeden alıp Tekrar Ekranlara Taşımak istiyorum.
Yeşilçam ilgin nasıl başladı?
Yeşilçam’a İlgim babamın evde ben çocukken Sık sık yeşilçam filmi açmasıyla başladı.Ve Yeşilçama Dair İlk Hatırladıklarım Sadece Kemal Sunal ve Zeynep Değirmencioğlu‘nun Filmleri.
Yeşilçama Vefa projeniz nasıl ortaya çıktı?
Teoman Abiyle sık sık Zincirlikuyu Mezarlığına gidip, kabir ziyareti yapıyorduk. Birgün Teoman Abi Bana ‘Emre Değişik bir proje yapalım‘ dedi Aradan Birkaç ay geçti ve Teoman abi bana ziyaretlerimizi videoya alalım ve de klip yapalım dedi. Yeşilçam’a vefa klibi böyle ortaya çıktı.
Vefa borcu 1 olduğuna göre video… 2. si de olacak demektir Videoda toplamda kaç sanatçımızın kabrini ziyaret ettiniz?
Evet,2.klipte olucak. Toplam Aşağı yukarı 38 Sanatçımızın kabrini ziyaret ettik.ettiklerimizin bazıları’da Hatta Büyük çoğunluluğu’da Feriköy mezarlığın’da oldu.
Kabirlerin yerini öğrenmek için ne gibi bir araştırma yaptınız ve karşılaştığınız zorluklar oldu mu?
Kabirleri araştırmak için Bizim için En İyi Araç İntenet Oldu.Hiç bir Zorlukla karşılaşmadık.
Çekimler toplamda kaç saat sürdü?
Biz yakşalık 11 aydır Bu klibi çekiyoruz. Her çektiğimiz Klip çekim Süresi 2-3 Saat Sürdü.
Sizce Yeşilçam’da vefanın olmamasın nedenleri nelerdir?
Bence 80Lerde özellikle 80 yılların sonunda yeşilçam neredeyse bitmişti. ve değişik projeler ortaya çıkmıştı, kalite dedüşmüştü.Eski Oyunculara da gerek kalmadığı düşünüldü.
Senin için Yeşilçam’da öne çıkan filmler hangileri?
Benim için öne çıkan Filmler aslın’da tüm yeşilçam filmleridir.özellikle 70li yıllardaki yeşilçam filmleri. ama saymak gerekirse Hayat sevince güzel, Küçük hanımın şöförü ve Korkusuz Korkaktır.
Model aldığın veya oyunculuğunu kendine örnek aldığın oyuncu ve yönetmen var mı?
Komedi de Kemal Sunal, Aksiyon’da Cüneyt Arkın ve Duygusal’da ise Ayhan Işık. Yönetmen olarak’da Osman Seden‘i çok severim.