Yeşilçam Yıldızlarının Büstleri Lara sahilinde

Kemal-Sunal-kum

TÜRK sinemasına damgasını vuran Altın Portakal ödüllü sanatçıların kumdan büstleri, Altın Portakal Film Festivali ve Antalya Kum Heykel Festivali’nin ortak projesi olarak Lara sahillerinde sergileniyor.

Antalya Kültür Sanat Vakfı İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Şanlı, hazırlıkları devam eden sergide Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal, Adile Naşit, Münir Özkul ve Ayhan Işık‘ın kumdan büstlerinin şimdiden sergilenmeye başladıını söyledi. Serginin ilk etabında 10 sanatçının büstünün yer alacağını belirten Şanlı, büstü yapılacak diğer isimler arasında Yılmaz Güney, Türkan Şoray, Fatma Girik, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Eşref Kolçak‘ın bulunduğunu bildirdi.

Munir-ozkul-kum

HER GÜN ZİYARET EDİLEBİLİYOR
Heykeltıraş Eda Kaytan’ın yaklaşık bir aylık performansı sonucu tamamlanacak sergi, dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer alan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nin Lara Beach’taki yüzlerce heykelden oluşan sergisiyle mekân ortaklığı yapıyor. Sanatçı büstleri, Kum Heykel Festivali’nin kardeş sergisi olarak her gün 10.00 – 23.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

KIŞ İÇİN HAZIRLIK YAPILIYOR
Yaklaşık 1000 metrekarelik bir alanda 50 ton kum kullanılarak hazırlanan sanatçı büstlerinin 12 ay boyunca ziyarete açık kalması planlanıyor. Büstler, kışın zarar görmemesi için özel olarak tasarlanmış camdan fanuslar içine yerleştirilecek. Lara Beach’in led aydınlatma sistemi ile ışıklandırılan kumdan heykelleri, müzik yayını eşliğinde masalsı bir havaya bürünüyor.

Adile-nasit-kum Yeşilçam Yıldızlarının Büstleri

Yeşilçam Yıldızlarının Büstleri

Yaklaşık bin metre karelik bir alanda 50 ton kum kullanılarak hazırlanan sanatçı büstlerinin 12 ay boyunca ziyarete açık kalması planlanıyor. Büstler, kışın zarar görmemesi için özel olarak tasarlanmış camdan fanuslar içine yerleştirilecek. Kum heykelleri, Lara Beach’in LED aydınlatma sistemi ile ışıklandırılıyor.
Yaklaşık bin metre karelik bir alanda 50 ton kum kullanılarak hazırlanan Yeşilçam Yıldızlarının Büstleri 12 ay boyunca ziyarete açık kalması planlanıyor. Büstler, kışın zarar görmemesi için özel olarak tasarlanmış camdan fanuslar içine yerleştirilecek. Kum heykelleri, Lara Beach’in LED aydınlatma sistemi ile ışıklandırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir