Film Karelerinde Yeşilçam 47 Gökay Gelgeç’in gözünden Çetin İnanç filmleri

0
4028
Ölümsüz filminden bir sahne

Bu pazartesi Film karelerinde Yeşilçam köşemizde farklı bir paylaşım yapacağız. Çetin İnanç Koleksiyoncuları (ÇİKO) grubunun ve Sinematik Yeşilçam‘ın  kurucularından Gökay Gelgeç’in çeşitli Çetin İnanç filmlerinden yakaladığı 12 kareden oluşan bir galeri derledik.

Bu kareler 2007 ile 2010 yılları arasında yakalanmıştır. Bazıları ÇİKO logolu ve/veya logosu silinmiş halde pek çok farklı sitede kullanılmışlardır.

Görsellerin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

İdamlık Filminden - Cüneyt Arkın
İdamlık Filminden – Cüneyt Arkın
Ölümsüz filminden bir sahne
Ölümsüz filminden bir sahne
Ölümsüz filminden - Nihat Yiğit
Ölümsüz filminden – Nihat Yiğit
İdamlık filminden bir sahne
İdamlık filminden bir sahne
İdamlık filminden bir sahne
İdamlık filminden bir sahne
Vahşi kan filminden Zombi sahnesi!
Vahşi kan filminden Zombi sahnesi!
Ac Kartallar filminden bir sahne
Ac Kartallar filminden bir sahne
Aç Kartallar filminden bir sahne
Aç Kartallar filminden bir sahne
Aç Kartallar filminden bir sahne
Aç Kartallar filminden bir sahne
Destan filminden - Yılmaz Köksal
Destan filminden – Yılmaz Köksal
Yalan filminden - Yalçın Gülhan
Yalan filminden – Yalçın Gülhan
Yalan Filminden - Yalçın Gülhan ve Figen Han
Yalan Filminden – İhsan Baysal ve Figen Han
Önceki İçerikZamanla Alışırız: Tommiks ve Teksas Banu Avar’a karşı
Sonraki İçerikTürk Sineması 99. Yaşını Kutluyor
1982 - Abisi ile beraber Cüneyt Arkın'ın SON SAVAŞÇI filmini sinemada seyrederek Fantastik kulvara erken giriş yaptı.1980'li yıllar - Video furyası ve TRT de yayınlanmış her tür filmi izleyerek geçirdi. Bu dönem özellikle ilerleyen yıllarda film müzikleri deşifreleri ve remake çalışmaları için bir ön kültüre sahip olmasını sağladı.1992 - Film muzikleri koleksiyonculuğu ve Yeşilçam filmlerinde kullanılan yabancı müziklerin deşifresine başladı. Son 20 yılda kaset, cd, plak ve sanal formatlarda olmak üzere 5000 adedin üzerinde film müziği albümü edindi.1998 - Çetin İnanç Koleksiyoncuları ÇIKO'yu kurdu. Grup amaç olarak filmlerin esinlendiği orjinal yapımları, filmlerde kullanılmış olan müziklerin deşifresi ve filmlere ait afiş - lobi kartı gibi dökümanların arşive eklenmesini seçti.2007 - Utku Uluer ile beraber SINEMATIK blogunun kurdular ve konsept dosyası CEMIL, Mesut Karanın katkılarıyla Cinemascope dergisinde yeraldı. Konsept dosyalar olarak Cemil ve Adalet filmlerinin yanısıra Tunç Okan Cumartesi Cumartesi ve Otobüs, Erotik Türk Sinemasının giallo örnekleri, Yeşilçam Remakeleri ve bir akım olarak Anadolu Westernleri konularında yazılı çalışmaları bulundu.2008 - Onar Films adına Jet Director ve Vendetta isminde iki kısa dökümanter hazırladı. Bu çalışmalar Demir Pençe Korsan Adam ve Cellat dvdlerinin basımlarında dünya pazarında yayınlandı. Hollanda kökenli Shockkend News sinema dergisi tarafından hazırlanan Turkish Trash Weekend film gösterimleri etkinliğinde konuşmacı ve danışman olarak yeraldı. Ayrıca yine aynı dergi için Türk Fantastik Sineması üzerine bir dosya hazırladı.2009 - Amerikan Dark Maze Studios dvd ve film yapımcılığı şirketi adına Korkusuz ve Kara Şimşek filmlerinin basım aşamalarında Çetin İnanç ve Serdar Kebapçılara ait dökümanterleri hazırladı. Aynı dönemlerde Melih Gülgen, Cüneyt Arkın ve Çetin İnançla kişisel sohbetlerini Sinematik için yazılı kaynak olarak paylaştı. Yönetmen Cem Kaya tarafından Alman ZDF kanalı için hazırlanan Remake Remix Ripoff belgeselinde konuşmacı olarak yeraldı. Massimo Italiano'nun hazırladığı Poliziesco kitabının Türk - Italyan ortak polisiyeleri bölümünde İnsanları Seveceksin filmi üzerine bir makale hazırladı. Ege Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından hazırlanan etkinliklerde Cüneyt Arkın - Çetin İnanç dönemi filmlerinden Vahşi Kanın sunumunu ve anlatıcılığını üstlendi. KargART Geceyarısı Filmleri etkinlikleri kapsamında Kilink filmleri gecesinin anlatıcılığını yaptı.2010 yılından bugüne Macaristan'da yaşamaktadır.