Eray Özbal ve Bir Gözaltı Hikayesi

unlu_oyuncu_evini_tarlaya_cevirmis_h12868

Bu yaz oyuncu Eray Özbal ile ilgili Yeşilçam filmlerini aratmayan bir gözaltı ve tutuklanma olayı yaşandı. Biz de hem onun hemde bir çok oyuncunun gözaltına alınması ve tutuklanması ile ilgili haberleri sizler için derledik. Arşiv olması bakımından konu hakkında sadece gazete haberlerine yer veriyoruz

06 AĞUSTOS 2013 tarihli haber

Yeşilçam emektarlarından Eray Özbal’ın piyasaya uyuşturucu sağladığını belirleyen polis, aralarında birçok ünlünün de bulunduğu 48 kişiyi uyuşturucu “kullanmak” ve “temin etmek”ten gözaltına aldı

İstanbul polisinin “torbacı” olarak bilinen sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirdiği narkotik operasyonuna ünlüler de takıldı. Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, İlker Aksum, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz’ın da aralarında yer aldığı 48 kişi “uyuşturucu kullanmak” ve “uyuşturucu temin etmek” suçlamalarıyla gözaltına alındı. Operasyonda ünlü isimlere uyuşturucu temin eden oyuncu Eray Özbal’ın Boğaz manzaralı villasının terasındaki esrar bahçesi polisi bile şaşırttı.

1971060 ADRESE BASKIN
Polis, yaklaşık bir yıl boyunca Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu’ndaki 22 torbacıyı tek tek teknik ve fiziki takibe aldı. Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Eray Özbal’ın, piyasaya uyuşturucu sağladığı belirlendi. Torbacılıktan gözaltına alınan Özbal’ın, Beyoğlu Cihangir’deki evinde esrar serası kurduğu ortaya çıktı. Aralarında Özbal’ın da bulunduğu torbacıların, çok sayıda ünlü oyuncuyla irtibatlı olduklarının belirlemesiyle süreç hızlandı. Polis takipteki torbacılardan esrar isteyen ünlüleri de dinlemeye aldı. Teknik ve fiziki takibin ardından operasyon kararı alan polis, dün sabah saatlerinde 60 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenledi. İstanbul’da Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Kartal ve Beyoğlu, İzmir’in Çeşme, Aydın’ın Kuşadası ve Muğla’nın Bodrum ilçelerindeki baskınlarda 19 torbacı ile birlikte, 28 de “içici” ve “temin edici” gözaltına alındı. Polis, baskınlarda 15 kilogram esrar, 5 kilogram ecstacy, bir miktar kokain, esrar yapımında kullanılan malzemelerle birlikte hassas terazi ele geçirdi.

BOĞAZ MANZARALI VİLLANIN TERASINDA ESRAR BAHÇESİ

5 ay boyunca evden hiç çıkmamış!

Narkotik operasyonunda gözaltına alınan Yeşilçam oyuncusu Hanefi Eray Özbal’ın 5 ay boyunca evden hiç çıkmadığı ortaya çıktı.

060820131358471535700

Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre 11 ay önce Diyarbakır’dan İstanbul’da bulunan karı koca olan Murat Y. ve Şengül Y. isimli 2 torbacıya 4 kilo 460 gram esrar gelmesi üzerine çalışma başlatıldı. Bunun üzerine çalışmayı genişleten polis ekipleri özelikle Cihangir, Beşiktaş ve Beyoğlu’ndaki sokak satıcılarını takibe aldı. Sokak satıcılarına yönelik belirlenen birçok adrese eş zamanlı operasyonda 19 ”torbacı” gözaltına alındı. Yapılan operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde takibe takılan ve ünlü isimlere “CD”, ”filmi izledin mi?” gibi kodlar kullanarak uyuşturucu temin ettiği ortaya çıkan oyuncu Eray Özbal’ın Cihangir’deki Boğaz manzaralı villasının teras katındaki esrar bahçesi görülüyor. Baskın düzenleyen polisler esrar fidelerini sökerek, Özbal’ı gözaltına alıyor. Görüntülerde adreslerde yapılan aramalar, ele geçirilen uyuşturucular ve silahlar görülüyor.

Yeşilçam’ın eski ünlülerinden olan Hanefi Eray Özbal’ın 5 ay boyunca evden hiç çıkmadığı ortaya çıkarken, zanlının irtibatlı olduğu Zeki Y. isimli öğrencisinin kontrolünde Sarıyer’de yine Boğaz manzaralı bir dairenin teras katında esrar yetiştirdiği öğrenildi.

Ayrıca soruşturma kapsamında ünlü oyuncu Hakan Yılmaz’ın şoförü olan Ahmet S.’nin de ünlü isimlere uyuşturucu ve yer temini sağladığı, torbacılarla ünlü isimler arasında bağlantı kurduğu kaydedildi. Uyuşturucu tacirlerine yapılan operasyonda 17 bin extacy hap, 13 kilo 593 gram esrar, 126 gram amfetamin uyuşturucusu, 115 kök Hint keneviri, 3 hassas terazi, 5 sarma sigara kağıdı, 6 esrar öğütücü, 10 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan düzenek, 62 gram tütünle karışık esrar maddesi, 2 ruhsatsız silah, 46 fişek, 210 gram esrar tohumu, çok miktarda kilitli poşet, 75 gram kokain maddesi ele geçirildi. Uyuşturucu madde ticaretinden kazanıldığı değerlendirilen 2 bin 550 Euro ve 4 bin 285 TY’ye ise el konuldu.

TATİLDEN TOPLADILAR
Oyuncalar Sarp Apak, İlker Aksum, Nehir Erdoğan, Şahin Irmak, Gökçe Özyol, Mehmet Erdem İstanbul’da, Kenan İmirzalıoğlu, Ankara’nın Bala ilçesine bağlı Üçem köyünde, Burhan Altıntop karakteri ile ünlenen Engin Günaydın, Engin Altan Düzyatan, Kargo müzik grubunun eski solisti Orçun Koray Candemir ve Yılmaz Erdoğan’ın yeğeni Ersin Korkut ile yönetmen Mehmet Kaya Hakyemez, İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesinde tatil yaparken kaldıkları otellerde gözaltına alındı. Ünlü oyuncular Özge Özpirinçci ve Hakan Yılmaz Bodrum’da tatil yaparken gözaltına alındılar. Özpirinççi’nin Bitez’de bir kulüpte eğlenirken, Hakan Yılmaz’ın ise Gündoğan’da arkadaşlarıyla yemek yerken gözaltına alındı. Komedyen Murat Eken ise tatil yaptığı Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı. Gözaltına alınan isimlerden çoğunluğunun hem içicilik hem de temin edicilikle suçlandığı belirtildi. Ayrıca ‘içici’ olarak isimleri tespit edilen 60 kişi ise ifadelerine başvurulmak üzere savcılığa çağrıldı. İlker Aksum emniyette ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, piyasaya uyuşturucu temin eden torbacılara yönelik çalışma başlattı. Yapılan 11 aylık planlı çalışmanın ardından torbacılar ve bu kişilerle irtibatlı oldukları tespit edilen çok sayıda ünlü isim tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, aralarında Sarp Apak, İlker Aksum, Nehir Erdoğan, Kenan İmirzalıoğlu, Gökçe Özyol, Şahin Irmak, Mehmet Erdem’in de bulunduğu birçok ünlü isim gözaltına almıştı. Soruşturmayı genişleten Narkotik ekipleri, operasyon kapsamında Engin Günaydın, Engin Altan Düzyatan, Orçun Koray Candemir ve Murat Eken’i de Çeşme’de gözaltına aldı. Yapılan operasyonda toplam 30’u ünlü isim olmak üzere toplam 49 kişi gözaltına alındı.

eray_3416 ERAY ÖZBAL

08 AĞUSTOS 2013 tarihli haber

Narkotik operasyonu kapsamında tutuklama talebi ile mahkemeye sevkedilen 27 kişiden aralarında Eray Özbal’ın da bulunduğu 15 kişi tutuklandı.

15 KİŞİYE TUTUKLAMA
Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne dün sabah saatlerinde götürülen 48 şüpheliden 21’i savcılık tarafından serbest bırkılmıştı. 27 şüpheli ise tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. Aralarında Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Gökçe Özyol, Engin Günaydın ve Mehmet Erdem’in de bulunduğu 12 kişi tutksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Eray Özbal’ın da aralarında bulunduğu 15 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

SERBEST KALAN ÜNLÜLER
Narkotik polisinin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan ünlü oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Engin Altan Düzyatan, Nehir Erdoğan, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinci, Barış Güney, Kaan Uysaler, Selma Yılmaz, Onur Buldu ve Ersin Korkut savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı. Aralarında Sarp Apak ve Engin Günaydın’ın bulunduğu 12 kişi hakkında ise savcılığın talebi doğrultusunda adli kontrol tedbirleri uygulanmasına karar verildi.

17820131131039668664_2

29 OCAK 2014 tarihli haber

NARKOTİK operasyonunda gözaltına alınan ünlü oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir’in de arasında bulunduğu 53 kişi hakkında hazırlanan iddinama TMK 10’la yetkili İstanbul 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Davanın sanıkları arasında yer alan oyuncu Hakan Yılmaz ise diğer ünlülerin aksine suç örgütüne yardım etmekle suçlandı. Ünlü oyuncuların da arasında bulunduğu 53 kişi 21 Mayıs 2014’de hakim karşısına çıkacak.

“TEMİN ETMEKLE SUÇLANDILAR”
TMK 10’la yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal’ın hazırladığı 203 sayfalık iddianamede Mayıs ayında sanık olarak hakim karşısına çıkacak ünlü isimlerin genel olarak uyuşturucu temin etmek, uyuşturucu kullanmak veya bulundurmak ya da uyuşturucu kullanılması için yer temin etmekle suçlanırken, uyuşturucu ticareti yapmak için kurulan örgütle hiyerarşik, organik bir bağlarının tespit edilemediği vurgulandı. Davanın sanıkları arasında yer alan oyuncu Hakan Yılmaz ise diğer ünlülerin aksine suç örgütüne yardım etmekle suçlandı.

5A2B383E6DD41FBC1A395DD31BF70MEHMET ERDEM: Temin etmiş olduğu uyuşturucu maddeleri Barış Güney, Rıza Kocaoğlu, Sarp Apak, Sinem Gürtekin ve açık kimliği tespit edilemeyen şahıslara temin ettiği öne sürülen Mehmet Erdem’in, 2012’de Narkotik Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonda uyuşturucu madde temin etmek suçundan yakalandığı bu nedenle teknik takibe karşı duyarlı olduğu belirtildi. Aldığı esrar maddelerini kullanmak için evine gideceğinin anlaşılması üzerine yapılan fiziki takipte daha önceki operasyonda kendisini takip eden görevlileri tekrar görmesi üzerine takip edildiğini düşünerek hukuki konuda danışmak için bir şahsı arayarak durumu anlattığı ifade edildi.
ERAY ÖZBAL: Soruşturma kapsamında 8 Ağustos 2013’de tutuklanan ve yapılan itiraz üzerine 10 Eylül 2013’de serbest kalan oyuncu Eray Özbal’ın, kendi evinin terasında yetiştirdiği esrarı Kenan İmirzalıoğlu, Koray Candemir ve açık kimliği edilemeyen diğer içici şahıslara para karşılığında sattığı iddia edildi. Esrar alışverişini genellikle kendi evinde gerçekleştirdiği, içicilere deniz manzaralı evinde esrar kullandırdığı öne sürüldü. Evinde yapılan aramada teras katında saksılar içerisinde ekilmiş halde 32 kök hint keneviri, esrarı satışa ve içime hazır hale getirilmede kullanılan öğütme düzeneği ele geçirildiği belirtildi. Özbal, iddianamede yer alan ifadesinde ise 7 yıldır esrar kullandığını, temin etmekte güçlük çektiği için kendisinin yetiştirmeye karar verdiğini söyledi. İnternetten nasıl yetiştirileceğini öğrendiğini ve yetiştirmeye başladığını evinde bulunan bitki halindeki hint kenevirlerini kendi ihtiyacı için yetiştirdiğini, satmadığını anlattı. Özbal, Kenan İmirzalıoğlu ile yapılan görüşmenin kesinlikle esrar satışı ile alakalı olmadığını savundu.
KENAN İMİRZALIOĞLU: Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun, Rıza Kocaoğlu, Eray Özbal, Murat Yıldırım’dan temin etmiş olduğu esrarı kendi evinde Engin Altan Düzyatan, Murat Yıldırım, Rıza Kocaoğlu ile kullanarak şahıslara esrar kullanılması için yer temin ettiği iddia edildi. Ayrıca Engin Altan Düzyatan ve açık kimliği tespit edilemeyen şahıslara kendi evinde esrar temin ettiği, kendisi gidemediği zaman esrar almaya şoförünü gönderdiği öne sürüldü. İmirzalıoğlu iddianamede yer alan ifadesinde 2 yıl önce bir kez esrar denediğini, bir-iki ay önce de yurt dışında Simi Adası’nda tatilde bir arkadaş grubu içerisinde kendisine ikram edildiğini, sarma tütün zannedip içtiğini, onun dışında esrar kullanmadığını söyledi.

MURAT YILDIRIM: Oyuncu Murat Yıldırım’ın, Sarp Apak ve çevresinde yüz yüze görüştüğü, kimlikleri tespit edilemeyen şahıslardan temin etmiş olduğu esrarı evinde Engin Altan Düzyatan, Şahin Irmak, Rıza Kocaoğlu, Burçin Terzioğlu Yıldırım, Kenan İmirzalıoğlu ve kimliği tespit edilemeyen şahıslara temin ettiği belirtildi.

KORAY CANDEMİR: Şarkıcı Orçun Koray Candemir’in ise Eray Özbal’dan aldığı esrarı, Duygu Yetiş, Mehmet Cem Karcı ve açık kimlikeri tespit edilemeyen şahıslara temin ettiği öne sürüldü.

RIZA KOCAOĞLU: Oyuncu Rıza Kocaoğlu’nun ise Sarp Apak, Şahin Irmak, Mehmet Erdem ve açık kimliği tespit edilemeyen şahıslardan temin etmiş olduğu uyuşturucu maddeleri Uluç Bayraktar, Kenan İmirzalıoğlu, Engin Altan Düzyatan, Selma Yılmaz ve kimlikleri tespit edilemeyen şahıslara temin ettiği belirtildi. Esrar kullanılan ortamlara Birsen Berrak Tüzünataç da davet ettiği. Narkotik Şube Müdürlüğünce 2012’de yapılan operasyonda tanınmış kişilerin yakalanması üzerine başka bir operasyonda kendisinin de yakalanabileceği düşüncesi ile kız kardeşine evdeki esrarları yok etmesini söylediği iddia edildi. Bu tarihten itibaren görüşmelerini internet üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi.

SARP APAK: Oyuncu Sarp Apak’ın almış olduğu uyuşturucu maddeleri, Rıza Kocaoğlu, Uluç Bayraktar, Uğur Bilgin, Şahin Irmak, Murat Yıldırım, Nehir Erdoğan, Kaan Razgırat ve organizasyonda bulunan bir çok şahsa temin ettiği kaydedildi. Başka bir operasyonda kendisininde yakalanabileceği düşüncesi ile bu tarihten sonra görüşmelerini internet üzerinden gerçekleştirdiği ve çevresindeki esrar kullanan şahısları da bu konuda uyardığı öne sürüldü. İddiaamede yer alan ifadesinde kimseye uyuşturucu temin etmediğini, yurtdışında uyuşturucu kullandığını, herhangi bir bağımlılığının olmadığını, Türkiye’de ise en son 3-4 yıl önce esrar aldığını söyledi. Apak, ” ‘Klagaris’ sigaralık uyuştucu anlamında kullanıldığı gibi aynı zamanda normal sarma tütünde yapılan sigarayı da kastettiğim oldu. Niakok ise kokain. Ancak diğer kelimeler çok anlamı olmayan kendi aralarında geyik veya şakalaşma amaçlı kelimelerdir” dedi.

ŞAHİN IRMAK: Oyuncu Şahin Irmak’ın temin etmiş olduğu uyuştucu maddeleri Murat eken, İlker aksum, Murat Yıldırım, Sarp Apak, UğuBilgin ve çevresindeki açık kimliği tespit edilemeyen şahıslara temin ettiği belirtildi. Torbacı Ahmet Sağlam’a uyuşturucu madde satması için içici şahısları yönlendirdiği öne sürüldü.

MURAT EKEN: Oyuncu Murat Eken’in Ahmet sağlam isimli torbacıdan almış olduğu uyuştucu maddeleri Şahin ırmak ve açık kimliği tespit edilemeyen şahıslara temin ettiği Ahmet sağlam ve Şahin Irmak’ın esrar alışverişini Şahin Irmak’ın evinde gerçekleştirdiği iddia edildi.

ENGİN GÜNAYDIN: Oyuncu Günaydın’ın, temin etmiş olduğu uyuşturucu maddeleri kendi ikametinde partiler düzenleyerek Sarp Apak, Ersin Korkut, İlker Aksum ve kimlikleri tespit edilemeyen şahsılara temin ettiği ifade edild. Günaydın, iddianamede yer alan ifadesinde uyuşturucu kullandığını ancak kimseye temin etmediğini belirterek, 2005’de tek kişilik performansa dayalı bir seri gösterisinin olduğunu, yaptığı için stresi nedeniyel esrar kullanmaya başladığını söyledi.

HAKAN YILMAZ: Oyuncu Hakan Yılmaz’ın, Ahmet Sağlam isimli torbacıyı yanında soför olarak çalıştırdığı, Sağlam’ın bu sayede tanınmış kişilerle irtibat kurduğu, uyuşturucu madde sattığı kişilerin sayısını arttırdığı kaydedildi. Ahmet Sağlam’ın uyuşturucu madde sattığını bildiği halde yanında çalıştırdığı, Sağlam’ın uyuştucu teslimatlarını Hakan Yılmaz’ın şahsi arabaları ile yaptığı öne sürüldü. Hakan Yılmaz’ın polis memuru Fatih Argın’dan öğrendiği operasyon yapılacağı bilgisini yüz yüze görüşmelerde Ahmet Sağlam’a ve çevresine aktararak tedbir almalarını sağladığı iddia edildi. Hakan Yılmaz’ın, Ahmet Sağlam’ın faaliyetlerini kolaylaştırarak suç örgütüne yardım ettiği vurgulandı.

ERSİN KORKUT: Oyuncu Ersin Korkut’un, Ahmet Sağlam’dan aldığı esrar maddelerini Engin Günaydın, Erdem Baş , Şahin Irmak ve çevresindekilere temin ettiği ve kullandığı, savcılık ifadesinde esrar kullandığını kabul ettiği kaydedildi.

ULUÇ BAYRAKTAR: Yönetmen Uluç Bayraktar’ın Rıza Kocaoğlu, Sarp Apak, Mehmet cem Karcı, Uğur Bilgin’den temin ettiği, yine bu şahıslara uyuşturucu madde kullanmaları için ev temini ve esrar temin ettiği iddia edildi.

TERS ŞİFRE: “KLAGARİS(SİGARALIK)”: İddinamade ayrıca ünlülerin teknik takibe yakalanmamak için ‘Esrar’dan bahsederken, “Süt”, “Papatya”, “CD”, “Film”, “DVD”, “Senaryo”, “Çay”, “Proje” şifrelerini kullandıkları, teknik takibe yakalanmamak için esrarı tersten Klagaris(Sigaralık), “Hap”ı tersten “Pah”, kokain’ı ‘Niakok’, Torbacı’yı da ’’Icabrot’’ diye söyledikleri öne sürüldü
“HAKKIMI SAKLAYIN”: İddianamede ünlü sanıklar arasında geçen ve teknik takibe takılan telefon görüşmelerine de yer verildi: Oyuncu İlker Aksum’un Engin Günaydın’ı arayıp işlerinin uzun sürebileceğini bu yüzden ’’Hakkımı saklayın lan’’ diyerek uyuşturcu maddeleri bitirmemelerini, kendisine de ayırmalarını söylediği iddia edildi.

“ÇAYI DEMLE”: Yine oyunculardan Şahin Irmak’ın kendisi gibi oyuncu olan Murat Eken’e “Çayı demle, çayı demle, güzel süzüyorsun ya böyle bir şeyler yapıyorsun’’ diyerek kendisinin yolda olduğunu kullanmaları için esrarı hazır hale getirmesini söylediği belirtildi.
“Bİ TOKAT ATSANIZ BANA YA”: İlker Aksum’un, Şahin Irmak’ı arayarak ’’Yarın OFUM böyle bi tokat atsanız bana ya’’ diyerek uyuşturucu istediği, uyuşturucu bulunduktan sonra kendisine haber verileceği söylenince de ’’Bir küçük tokat atarsınız bana’’ diyerek az miktarda uyuşturucunun kendisine yeteceğini söylediği ifade edildi.

“TELEFONLAR DİNLENEBİLİR”: Sinema ve dizi oyuncusu Ferhat Yılmaz’ın, Şahin Irmak’ı arayarak “Oğlum az için lan manyakmısın? Ne yapıyorsunuz torbacı mı değiştirdiniz?’’ diyerek az kullanmalarını söylediği buna karşılık Irmak’ın telefonda böyle şeyler konuşmaması gerektiğini, çünkü telefonların dinlenebileceğini ifade ettiğine belirtildi.

“WHATSUPP’DAN GÖRÜŞME”: Bunun üzerine organizasyon içerisindeki şahısların teknik takibe takılmamak için hızla ’’Whatsupp’’ üzerinden ve yüzyüze buluştuklarında uyuşturucu madde ile ilgili konuştukları öne sürüldü.

“DONDURMA VEREYİM”: Eray Özbal’ın, Kenan İmirzalıoğlu’nu arayarak ’’Birini gönder dondurma veriyim o dondurmaların hepsini kendime almadım’’ diyerek uyuşturucu maddeleri teslim etmek için birisini yollamasını istediği belirtildi.

95 KİŞİYE DAVA YOK: Soruşturma kapsamında aralarında Berrak Tüzünataç, Engin Altan Düzyatan, İlker Aksum, Nehir Erdoğan, Özge Özpirinçci’ninde bulunduğu 11 kişi ile açık kimliği tespit edilemeyen Cansu Dere’ninde arasında bulunduğu 84 kişi hakkında uyuşturucu ticareti yapma, sağlama, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma suçundan kovuşturmaya(dava açılmasına) yer olmadığına karar verildi.

CEZA İSTEMLERİ: İstanbul TMK 10’la yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal’ın hazırladığı iddinaname Örgüt lideri oldukları öne sürülen Fırat Dağtaş ve Ahmet Çardak’ın da arasında bulunduğu 15 kişi hakkında 8,5 yıl ile 38 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması istendi. Hakkında dava açılan oyunculardan Rıza Kocaoğlu ve Vedi İzzi’nin de arasında bulunduğu 4 kişinin, 5 yıldan 15 yıla, suç örgütüne yardım ettiği iddia edilen Hakan Yılmaz’ın 7 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Oyuncular Kenan İmirazlıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Murat Yıldırım, Ersin Korkut, Murat Eken, Şahin Irmak, Eray Özbal, Duygu Yetiş, Gökçe Özyol, şarkıcılar Mehmet Erdem, Koray Candemir ile yönetmen Uluç Bayraktar’ın da arasında bulunduğu 32 kişinin ise 6 yıldan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Sanıklardan polis memuru Fatih Argin’in ise 2 yıldan 6 yıla kadar hapsi istendi.

Sabah ve Hürriyet gazetelerinden derlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir