Türkan Şoray makyajı nasıl yapılır?

turkan soray makyaji

Sinematik Yeşilçam bilgi dağarcığımızı genişletmeye devam ediyoruz. Sinemamızın Sultanının güzelliği, özellikle de gözlerinin güzelliği dillere destandır. Biz de internette dolaşırken bir kadın güzellik sitesinde ilginç bir yazı bulduk. Arşivimize ekledik:

Peki, siz de bazı makyaj hileleriyle Türkan Şoray havasına bürünmek istemez misiniz? O halde önerilerimizi uygulamaya buyrun…

1. Öncelikle gözünüzün içine beyaz kalem çekin. Bu yöntem gözünüzü daha iri ve daha parlak gösterecektir.

turkan gozler 1

2. Gözünüzün alt kirpiklerinin hizasına, alt kirpiklerin yarısından başlayarak siyah kalem çekin. Bunu eyeliner ile de yapabilirsiniz. Ancak bunu gözünüzün iç kısmına değil, dış kısmına uygulamalısınız.

turkan gozler 3

3. Gözünüzün üst kısmına göz pınarlarınızdan başlayarak ince bir eyeliner çekin. Eyelinerı biraz uzun ve düz bir şekilde çekerseniz gözleriniz daha da iri gözükecektir.

turkan gozler 4

4. Gözünüzü kapatın, göz kapağınızın bitim yerinden kalemle orta kalınlıkta bir hat çekin. Far fırçanızla hafif şekilde dağıtabilirsiniz.

1468568_789518037740575_451662122_n

5. Kirpiklerinize maskarayı, kirpik diplerinden başlayarak dikkatli bir şekilde bir kat uygulayın. Biraz kuruduktan sonra ikinci katı uygulayın. Son olarak bu alımlı görünümü kırmızı ya da nude bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.

turkan-soray_7383eef0-877e-477d-9bd9-b7a7b94b1f15_10

Görseller için FACEBOOK GRUBU KALBİM TÜRKAN ŞORAY’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir