Sinema sanatçısı Muazzez Özdemir (Muazzez Bora) evinde ölü bulundu

muazzez bora banner
Edinilen bilgiye göre, Edirne Çavuşbey Mahallesi Arifpaşa Çıkmazı Sokak sakinleri çevreye yayılan kötü kokudan rahatsız olarak 155 polis merkezine ihbarda bulundu. Polis ekiplerinin yaptığı incelemede kokunun kaynağının Özdemir’in evi olduğu anlaşılınca ekipler eve girdi. Polis ekipleri, içeriye girildikten sonra Muazzez Özdemir’in cansız bedeni ile karşılaştı.

muazzez bora_1Akşam saatlerinde bulunan Özdemir’in yaklaşık bir hafta önce ölmüş olabileceği tahmin edilirken, Özdemir’in cesedi belediye ekiplerinin uzun uğraşları sonunda cenaze aracına bindirilerek Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi morguna kaldırıldı. Özdemir’in kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsinin ardından belirleneceği kaydedildi.

3 Mayıs 1932 Lapseki doğumlu, filmlerde Muazzez Bora ismiyle yer alan ve tanınan, Muazzez Özdemir’in 1962 yapımı ‘Hayalimdeki sevgili’, 1961 yapımı ‘Melekler Şahidimdir’, 1962 yapımı ‘Esir Kuş’, 1956 yapımı ‘Evlat Hasretim’ gibi filmlerde rol aldığı biliniyor. Özdemir, Ayhan Işık, Hulisi Kentmen Göksel Arsoy gibi film artistleriyle birlikte rol aldı.

Öte yandan Özdemir’in son zamanlarını yokluk içinde yaşadığı, sosyal yardımlaşmadan aldığı destekle yaşam mücadelesi verdiği ifade edildi. Özdemir’i yakından tanıdığını dile getiren komşu Hızır Kutlu, “32 yıldan beri tanırım. Film artistiymiş. Bana anlatırdı. 4-5 çocuğu vardı hiçbiri yanında değildi. Farklı bir hayatı vardı. Sosyal yardımlaşmadan destek alıyordu. Son yıllarını kötü geçirdi” dedi.

Apartmanın temizlik işini yapan Nuray Altıok ise sanatçının evinin halinin içler açısı olduğunu vurguladı. Sanatçıyı, kendi halinde bir insan olarak tanımlayan Altıok, “Kendi haline bir insandı. Temizlik yaptığım zaman onun çöpünü atıyordum. Evin içi aşırı derecede pisti. Ben içeri girdiğimde evini temizlemek istedim ama kabul etmiyordu. Evin içinde kokmuş tencereler ve çok pis eşyalar vardı. Biz zaten ondan para almıyorduk. Evin içine girdiğimizde kokudan hasta oluyorduk. Mutfakta ve evin içinde böcekler geziyordu.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: