Süpermen Dönüyor “CRUMBS” adlı bir filmde kullanılacak

kunt tulgar
Sinemamızın Zagor’u Levent Çakır bugün çok değerli bir bilgi paylaştı bizlerle. Biz de bu bilgiyi sizlerle paylaşmayı bir borç bildik:

SİNEMERKEZ AKADEMİ, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE GAYET HOŞ BİR ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİNE VESİLE OLDU.
BAĞIMSIZ SERÜVEN VE BİLİM-KURGU FİLMLERİ ÇEKEN GENÇ BİR İSPANYOL YÖNETMEN, MIGUEL LLANSO, BİZE YAZARAK YAPIMCI-YÖNETMEN DOSTUMUZ KUNT TULGAR‘IN 1979 YILINDA ÇEKTİĞİ “SÜPERMEN DÖNÜYOR” ADLI FİLMİN 40-50 SANİYELİK BİR BÖLÜMÜNÜ, ETİYOPYA’DA YENİ ÇEKECEĞİ “CRUMBS” ADLI BİR BİLİM-KURGU FİLMİNDE KULANACAĞINI BİLDİRDİ VE KUNT AĞABEYİN İKNA EDİLMESİ İÇİN BİZDEN ARACILIK İSTEDİ. ÇEKECEĞİ FİLM DÜŞÜK BÜTÇELİ BİR YAPIMMIŞ VE MESAJINDA “TELİF HAKKI İÇİN ÖDEYECEK PEK FAZLA PARAM YOK” DİYORDU.

SİNEMERKEZ AKADEMİ GENEL DİREKTÖRÜ, SİNEMA YAZARI DEĞERLİ DOSTUM ALİ MURAT GÜVEN, KUNT TULGAR‘I OFİSE DAVET EDEREK DURUMU AKTARDI VE “ŞU METELİKSİZ İSPANYOL EKİBE TÜRK USÜLÜ BİR DESTEK OLALIM AĞABEY” DEDİ. BUNUN ÜZERİNE KUNT AĞABEY DE AŞAĞIDA GÖRDÜĞÜNÜZ İNGİLİZCE YAZILMIŞ BEDELSİZ KULLANIM HAKKINI İMZALADI, ARKADAŞLAR DA İZİN BELGESİNİN ISLAK İMZALI ORİJİNALİNİ İSPANYA’YA GÖNDERDİLER.
“CRUMBS” FİLMİ, BİR ATOM SAVAŞINDAN SONRA İNSANLIĞIN İÇİNE DÜŞTÜĞÜ SEFİL HALİ ANLATACAKMIŞ. ETİYOPYA’NIN ÇÖLLERİNDE DOLAŞAN İKİ BEYAZ TİP, ÇÖLÜN ORTASINDAKİ DERME ÇATMA BİR SİNEMAYA GİRECEKLER. ORADA SİYAHİ ETİYOPYALILARDAN OLUŞAN BİR GRUP BİZİM KUNT AĞABEYİN “SÜPERMEN DÖNÜYOR” FİLMİNİ İZLEMEKTE OLACAKLAR. YANİ, İNSANLAR O DÖNEMDE DE YENİ BİR KURTARICININ HAYALİ İÇİNDE BEKLEŞİYORLAR.

FİKİR ÇOK HOŞTU, BİZ DE HİÇ TANIMADIĞIMIZ YABANCI BİR YÖNETMENE İYİ NİYETLE YARDIMCI OLDUK, O DA MUTLULUKTAN UÇTU.
UNUTMAYIN, TATLI DİL VE İYİ NİYET, EN ZOR KAPILARI BİLE AÇAR.

https://www.facebook.com/Lanzadera.Films

kunt film dokuman

One thought on “Süpermen Dönüyor “CRUMBS” adlı bir filmde kullanılacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir