Giovanni Scognamillo ’nun “Başka Dünyalar” sergisi

gio sergi Giovanni Scognamillo

Art Suites Hotel Asmalı Mescit Mah. Balyoz Sok. No: 14 Beyoğlu
Başka Dünyalar // Worlds Apart

Kadriye Burcu Aydın ve Giovanni Scognamillo’nun “Başka Dünyalar” adlı sergisi Art Suites Gallery Beyoğlu’nda açılıyor.

“Altın bir çağ yaşanıyordu; benzersiz maceralar, zengin yaşam ve zor ölüm devriydi bu… Ama kimse öyle düşünmüyordu. Servet ve hırsızlıkla, yağma ve çapulculukla, kültür ve ahlaksızlıklarla dolu bir gelecekti bu… Ama kimse bunu kabul etmiyordu. Aşırılıkların çağıydı, hilkat garibelerinin büyüleyici yüzyılı…Ama kimse bundan hoşlanmıyordu.” (Kaplan Kaplan, Alfred Bester)
Giovanni Scognamillo ve Kadriye Burcu Aydın, birlikte kendi özel dünyalarını izleyiciyle paylaşıyorlar. Burada genel geçer beğenilere yer yok. Cesur olduğu kadar kırılgan rüyalarını, kendilerine has ve samimi üsluplarıyla yorumluyorlar. Artık korkak da olabilirsiniz, asi de, hayallerin içerisine de sığınabilirsiniz, gerçeklerin tam ortasında da durabilirsiniz. Size kalmış! Kendi içine bakabilmek, en büyük başkaldırıdır.

Scognamillo ve Aydın, herhangi bir kaygı içerisine düşmeden, biricik içsel deneyimlerini ‘abartmadan’, ‘azaltamdan’ tam da oldukları gibi, bizimle paylaşıyorlar. Bunu yaparken izleyiciyi kendi farkındalıklarına davet ediyorlar.

“This was a Golden Age, a time of high adventure, rich living and hard dying…but nobody thought so. This was a future of fortune and theft, pillage and rapine, culture and vice…but nobody admitted it. This was an age of extremes, a fascinating century of freaks…but nobody loved it.” (The stars my destination, Alfred Bester)
Giovanni Scognamillo and Kadriye Burcu Aydın are opening the doors of their extraordinary worlds to the spectators together. There is no room for commonplace tastes here. They are constructing not only brave but also vulnerable dreams of theirs with a unique and sincere style. In this site of construciton ,you may end up feeling scared or rebellious or you may very well take refuge in dreams or stumble upon the sheer reality. It only depends on you really! Being able to look within, to turn one’s gaze into one’s iner self is a major rebellion! Without any concerns of neither holding back nor exagerrating, Scognamillo and Aydın, are sharing their unique inner experiences with us, just as it is. And as doing so, they are also inviting the spectators to their level of awareness.

Text: Aylin Ünal
Çeviri: Işıl Aydın

544582_111540919036309_920578452_n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: