Turkish Stallone: SERDAR

TURKISH STALLONE : SERDAR

Geçtiğimiz yıllarda Türk Rambosu Amerikada haberimizle Çetin İnanç‘tan bir Rambo II uyarlaması olan KORKUSUZ‘un Dark Maze Stüdyoları tarafından Amerikada dvd olarak piyasaya sürüldüğünü sizlerle paylaşmıştık.

KORKUSUZ – RAMPAGE‘nin dünyadaki olumlu yankılarına eşdeğer olarak bizleride en çok sevindiren husus aradan geçen süre içerisinde filmin başrol oyuncusu ve Çetin İnanc’ın 1980’lerin ortasında bir tesadüf sonucu keşfettiği yerli Stallonemiz Serdar Kebapçılar ile tanışmamız oldu.

Amerika ve Türkiye arasında geçen hızlı ve iş bitirici bir haberleşme trafiğinin ardından, Serdar Kebapçılar‘ın sinema kariyerine dair Sinematik Yeşilçam ve Dark Maze (Neon Harbor) tarafından ortaklaşa hazırlanmış sorulardan oluşan kısa ve doyurucu bir sohbeti yeniden sitemize taşıdık.

Sohbetin son kurguları Ed Glaser’a ait olmak üzere, video olarak yeniden sizlerle paylaşıyoruz.

Çetin İnanç’tan:

“1980’lerde İzmir Karşıyaka’da işlettiğimiz ofis / video klübün yanında bir spor salonu vardı, salonun işletmecisi Serdar’ın bizim klüpten kaset almaya gelişiyle sohbetimiz başlamış oldu. Bir süre sonra beni salonuna davet etti ve biraz geç kalarak salona gitmem daha sonra yeni arayışlarıma cevap olacak bir sürprize de vesile oldu.

Ben biraz geç kaldığım için antreman yapmaya başlamış olan Serdar’ın çalışmasının bitiş saatlerinde salona girdim ve onu atletle gördüğümde aklımdan iki cümle geçti. Birincisi “Vay be herifteki vücuda bak!” ve ikincisi “Stalloneyi bulduk!””

Not: Eski bir iletimizi blogspotta yayınaldığımız iletiyi güncelledik
DarkMazeStudios-TurkishRamboSpeaksAConversationWithSerdarKebapcilar747
DarkMazeVideo-TurkishRamboSpeaksAnInterviewWithRAMPAGEsSerdar881

Gokay Gelgec

1982 - Abisi ile beraber Cüneyt Arkın'ın SON SAVAŞÇI filmini sinemada seyrederek Fantastik kulvara erken giriş yaptı.1980'li yıllar - Video furyası ve TRT de yayınlanmış her tür filmi izleyerek geçirdi. Bu dönem özellikle ilerleyen yıllarda film müzikleri deşifreleri ve remake çalışmaları için bir ön kültüre sahip olmasını sağladı.1992 - Film muzikleri koleksiyonculuğu ve Yeşilçam filmlerinde kullanılan yabancı müziklerin deşifresine başladı. Son 20 yılda kaset, cd, plak ve sanal formatlarda olmak üzere 5000 adedin üzerinde film müziği albümü edindi.1998 - Çetin İnanç Koleksiyoncuları ÇIKO'yu kurdu. Grup amaç olarak filmlerin esinlendiği orjinal yapımları, filmlerde kullanılmış olan müziklerin deşifresi ve filmlere ait afiş - lobi kartı gibi dökümanların arşive eklenmesini seçti.2007 - Utku Uluer ile beraber SINEMATIK blogunun kurdular ve konsept dosyası CEMIL, Mesut Karanın katkılarıyla Cinemascope dergisinde yeraldı. Konsept dosyalar olarak Cemil ve Adalet filmlerinin yanısıra Tunç Okan Cumartesi Cumartesi ve Otobüs, Erotik Türk Sinemasının giallo örnekleri, Yeşilçam Remakeleri ve bir akım olarak Anadolu Westernleri konularında yazılı çalışmaları bulundu.2008 - Onar Films adına Jet Director ve Vendetta isminde iki kısa dökümanter hazırladı. Bu çalışmalar Demir Pençe Korsan Adam ve Cellat dvdlerinin basımlarında dünya pazarında yayınlandı. Hollanda kökenli Shockkend News sinema dergisi tarafından hazırlanan Turkish Trash Weekend film gösterimleri etkinliğinde konuşmacı ve danışman olarak yeraldı. Ayrıca yine aynı dergi için Türk Fantastik Sineması üzerine bir dosya hazırladı.2009 - Amerikan Dark Maze Studios dvd ve film yapımcılığı şirketi adına Korkusuz ve Kara Şimşek filmlerinin basım aşamalarında Çetin İnanç ve Serdar Kebapçılara ait dökümanterleri hazırladı. Aynı dönemlerde Melih Gülgen, Cüneyt Arkın ve Çetin İnançla kişisel sohbetlerini Sinematik için yazılı kaynak olarak paylaştı. Yönetmen Cem Kaya tarafından Alman ZDF kanalı için hazırlanan Remake Remix Ripoff belgeselinde konuşmacı olarak yeraldı. Massimo Italiano'nun hazırladığı Poliziesco kitabının Türk - Italyan ortak polisiyeleri bölümünde İnsanları Seveceksin filmi üzerine bir makale hazırladı. Ege Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından hazırlanan etkinliklerde Cüneyt Arkın - Çetin İnanç dönemi filmlerinden Vahşi Kanın sunumunu ve anlatıcılığını üstlendi. KargART Geceyarısı Filmleri etkinlikleri kapsamında Kilink filmleri gecesinin anlatıcılığını yaptı.2010 yılından bugüne Macaristan'da yaşamaktadır.

3 thoughts on “Turkish Stallone: SERDAR

 • 6 Temmuz, 2009 tarihinde, saat 07:11
  Permalink

  Güzel bir söyleşi daha, teşekkürler…

  NostaljiKral – YeşilçamEvi

  Yanıtla
 • 8 Temmuz, 2009 tarihinde, saat 10:28
  Permalink

  Great interview for every Serdar fans!

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: