Gönül Yazar – Yalancının Mumu (1965)

yalancinin mumu 1965 afis (2)

Başrollerini Öztürk Serengil, Gönül Yazar ve Munir Özkul’un paylaştığı bu film bazı veritabanlarında Gönül Yazar ismi geçmede yer alıyor.

Yönetmen: Sırrı Gültekin
Senaryo: Sadık Şendil
Kamera: Gani Turanlı
Yapım: And Film / Turgut Demirağ

Oyuncular: Öztürk Serengil, Gönül Yazar, Münir Özkul, Reha Yurdakul, Suna Pekuysal, Tanju Okan, Atıf Kaptan, Vahi Öz

Yalancının Mumu filminin konusu:

Gönül Yazar’ın piyasada kayıp olarak bilinen bir filmi olduğu için konusu hakkında net bir bilgi elimizde yok.

Ancak filmin kadrosu oldukça ilginç. Öztürk Serengil, Munir Özkul ve Reha Yurdakul gibi isimlerin yanı sıra oldukça farklı bşr Gönül Yazar ve ilginçtir Tanju Okan’ın varlığı göze çarpıyor. Film fantastik filmler arasında yer alabileceğini gösteren karelere sahip veya bir tiyatro oyununa yer veriyor olabilir.
Sinematürk sitesinde konusu isocam isimli kullanıcı tarafından şöyle yazılmış: “Avare işsiz bir genç bir bahçevanın himayesinde kalan bir prense ait bir köşklre ilgilenir.bahçivanı kandırarak köşkü pansiyon gibi işletir.prensin aniden ortaya çıkması iki kafadarın işlerinin bozulmasına sebep olur.

Türkiye Sinema Araştırmaları (TSA) ve Suzan Yılmaz ‘ın arşivinde bulunan toplamda 2 görsel ve afişi film hakkında bulabildiğimiz görseller…

Yalancının Mumu 1965-film

yalancının mumu tsa lobi

 

Utku Uluer

1974'te Moda'da doğdu. İtalyada 1 4 yıl yaşadı. Italyanca ve Ingilizce dillerinde profesyonel turist rehberliği yapıyor. 1994 yılında Doğuş FM de Katiller de Ağlar müzik programı ile başlayan DJ'lik tutkusu DJ Legoman ismiyle farklı bir noktaya taşındı. 2007 yılında Sinematik yeşilçam sitesini kurdu, 2016 yılından beri Açık Radyo'da Yeşilçam Arkeolojisi programını yapıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: