Leyla Sayar ’dan kötü haber!

leyla sayar 665

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Nisahiye Servisi’nde tedavi gören sinemanın efsane oyuncusu 77 yaşındaki Leyla Sayar ’a ilerlemiş rahim kanseri teşhisi konuldu.

Sinemanın 60’lı yıllarında adeta fırtına gibi esen ve Yeşilçam’da ikinci Cahide Sonku gözüyle bakılan Leyla Sayar, köşesine çekildikten sonra geçtiğimiz yıl 40 yıldır yalnız yaşadığı evinin kapısını ilk kez Sözcü Pazar’a açmıştı. Bir süredir yaşadığı sağlık sorunlarından şikayetleri artan Sayar’la ilgili son haberi sinemanın emektar oyuncusu Cengiz Güçlü verdi. Sayar’ı yalnız bırakmayan Güçlü, şu açıklamayı yaptı:

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Nisahiye Servisi’nde tedavi gören Leyla Sayar’a ne yazık ki yapılan tetkikler sonunda tehlike boyutlarına ulaşmış rahim kanseri teşhisi konuldu. Şimdi kemoterapi tedavisi yapılacak ama kendisinin morali son derece yerinde.”

Leyla Sayar, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Hayatın her zorluğuna göğüs geren bir oyuncu olarak yakalandığım hastalık ne olursa olsun dimdik ayakta durup karşılarım onu. Her kötülüğe karşı Allah’a sığınırım. Beni sevenlerin duaları en önemli ilacım olacaktır.”

leyla-sayar-sli-2

Hastanedeki odasında Cengiz Güçlü ile objektife bu pozu veren 77 yaşındaki Leyla Sayar, “Benim için dua edin” dedi.

Kaynak: Sözcü Gaztesi

Sinematik Yeşilçam

Site Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: