Cüneyt Arkın’a Kanada’dan Yaşam Boyu Başarı Ödülü!

Bu gurur ve onur Büyük Sanatçı Cüneyt Arkın’ın!

Yaptığı film sayısı düşünülünce, dünyadaki tanınırlığı düşünülünce bizce daha fazla ödüle sahip olması gerekli ama yine de Cüneyt Arkın, Montreal’de bu yıl 21. kez düzenlenen Fantasia Film Festivali’nde Yaşam Boyu Başarı ödülüne layık görüldü.

Cüneyt Arkın’a, Kanada’nın Montreal kentinde bu yıl 21’incisi düzenlenen Fantasia Film Festivali’nde Yaşam Boyu Başarı ödülü verildi.

Türkiye’nin Toronto Kültür ve Tanıtma Ataşesi Derya Şerbetçi Acar, 12 Temmuz’da başlayan  Fantasia Film Festivali hakkında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bu yılki festivalde “Odak Ülke” olarak yer aldığını söyledi.

Acar, festival boyunca gösterimi yapılan Türk filmlerinin yanı sıra, festivalde yaşam boyu başarı ödülüne Amerikalı yönetmen, yapımcı ve senarist Larry Cohen ile birlikte Türk sinemasında 50. yılını geride bırakan Cüneyt Arkın’ın layık görüldüğünü bildirdi.

Yaşam Boyu Başarı

Sağlık sorunları nedeniyle festivale katılamayan Arkın’ın Yaşam Boyu Başarı ödülünü, Ottawa Büyükelçiliği Müsteşarı Hakan Cengiz aldı.

Türkiye’den korku filmi Baskın’ın yönetmeni Can Evrenol’un da katıldığı, 2 Ağustos’a kadar devam eden festivalde, Ceyda Torun’un Kedi isimli belgeseli ile Dünyayı Kurtaran Adam, Vahşi Kan, Ölüm Savaşçısı ve Göçebe isimli Türk filmlerinin de gösterimi yapıldı.

Ntv’nin sitesinden aldığımız bu haberi biraz geç ulaştırdık size özür dileriz. Bugün sona eren festival hakkında en azından bu değerli ve bizim için önemli haberi paylaşmak istedik.

One thought on “Cüneyt Arkın’a Kanada’dan Yaşam Boyu Başarı Ödülü!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir