Film Karelerinde Yeşilçam 125

2018 yılının bu ilk Film Karelerinde Yeşilçam köşemizde Utku Uluer‘in yakaladığı kareleri görseli de paylaşacağız. Bu gafta 4 karemiz var. Karelerin üzerilerine tıklayarak büyütebilirsiniz. Ayrıca geçmiş galerilerimize bakmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Tüm güzelliği ile Meral Zeren ve en uyanık haliyle Şener Şen. 1980 yılı yapımı Banker Bilo’dan bir sahne…

Tarık Akan ve Melek Görgün. 1971 yılı yapımı Solan Bir Yaprak filmi Tarık Akan‘ın da ilk sinema filmidir. Filmdeki bar sahnesinde Melek Görgün ile birlikte çekilen sahnede epey heyecanlı gözüküyor.

Cüneyt Arkınsız olmaz. 1976 yılı yapımı Deli Şahin filminin başlangıcında jenerikte yer alan ikonik görsel.

Yeşilçam Erol Atar

Banu Alkan ve şöhretine şöhret katan 1985 yılı yapımı Arzu filmi. Biraz bulanıkta çıksa da yakaladığımız karedeki diğer isim ise dönemin ünlü fotoğrafçısı Erol Atar. Özellikle erkek dergilerinde fotoğrafları ile döneme imzasını atmış Erol Atar moda fotoğrafları da çekiyordu. O zaman ki en önemli magazin figürlerinden birisi idi. Bu filmde de kendisini oynuyor

 

Film Karelerinde Yeşilçam 125

NOT: Bu köşemizde sadece filmlerden yakalanmış kareler yer almaktadır. Lobilerden alınan veya film setlerinden yer almış görsellerle ilgili farklı paylaşımlarımız ve galerilerimiz mevcuttur. Bazen yakalanmış görsellerde bulanıklık olabilir bu tamamen kopya ile alakalıdır. Film Karelerinde Yeşilçam köşemizde bulunan bu görselleri sadece internet üzerindeki görsel arşive katkı sağlamak için derlemekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir