Metin Akpınar – Avukatları Tarafından İlk Açıklama Geldi

Hakkında soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar ’dan ilk açıklama: Cumhurbaşkanı’na ve kamuoyuna Yanlış yansıtıldı.

Turksinemasının sevilen ismi Metin Akpınar ’ın avukatları tarafından yapılan açıklamada, “Programda konuşulan mevzular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı bir biçimde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı amaç alınmış gibi bir izlenim yaratılmak istenmiş, bu sebeple de mevzunun kamuoyuna ve Cumhurbaşkanı’na yanlış yansıtılmasını neden olunmuştur.” İfadeleri yer aldı.

Burçin Hekimoğlu, İrem Hekimoğlu ve Atilla Hekimoğlu avukatları olan sanatcının, Akpınar hakkında başlatılan soruşturma sonrasında yazılı bir açıklama yaptılar.

Metin Akpınar ’ın avukatları Atilla Hekimoğlu, Burçin Hekimoğlu ve İrem Hekimoğlu tarafından müvekkilleri hakkında başlatılan soruşturma üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada , sinema oyuncusu Metin Akpınar ’ın 21 Aralık tarihinde misafir olduğu Halk Tv’de yayınlanan “Halk Arenası” programında konuşulan mevzuların çok yanlış anlaşıldığı ve birtakım üzücü,yanlış çıkarımlar yapıldığı aktarılarak şunlar kaydedildi:

Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur.

Konunun, kamuoyunca, olduğundan farklı anlaşılmaması arzusunu taşımakla beraber, toplumu gerçek dışı haberlerle yanlış yönlendiren söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir