Tarık Akan’ın çocukları öksüz kalmadı

Tarık Akan’ın yakınları ve arkadaşları, usta sanatçının bu vasiyetini yerine getirerek, anlamlı bir çalışmanın altına imza atıyorlar.

1973 yılında Ses Dergisi’ne röportaj veren ünlü sanatçı Tarık Akan, “En büyük idealim çocuk doktoru olmaktı. Bir gün zengin olursam Doğu’da okuyan çocuklara kolilerle yardım yapacağım” ifadeleri kullanmıştı.

Erzurum Post’tan Murat Hattatoğlu’nun haberine göre, Tarık Akan’ın yakınları ve arkadaşları, şimdi usta sanatçının bu vasiyetini yerine getirerek, anlamlı bir çalışmanın altına imza atıyorlar. Her yıl bir çok köy okulundaki öğrencilere yardımda bulunan Akan’ın yakınları ve sevenleri, bu yıl ise Kars, Iğdır, Ordu, Hakkari ve Bitlis’teki köy okullarına yüzlerce bot gönderildi.

1971’de sinema kariyerine başladıktan sonra her yıl, okullar başlamadan önce Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki çocuklara kolilerle yardım gönderdi. Vefatına kadar, bazen kendisi gitti, bazen aracılarla gönderdi. Kaban, bot, atkı, çorap ve kitaplar. Bu onun vasiyetlerinden biriydi.

Şimdi o vasiyetini her yıl Taş Kolej Okul Müdürü Ali Akdoğan, öğretmenleri ve öğrencileri yerine getiriyor ve köy çocuklarına koli koli hediyeler ulaştırıyorlar.

Tarık Akan’ın vasiyeti doğrultusunda Taş Kolej’in bu sosyal sorumluluk projesi olan kolilere öğrenciler hediyeleri ile birlikte mektuplarda koyarak Batı’dan, Doğu’ya sevgi köprüsü oluşturuyor.

Haber: Oda Tv
Murat Hattatoğlu

One thought on “Tarık Akan’ın çocukları öksüz kalmadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir