Sizin için yeni bir Youtube Kanalı: Retroville!

0
528

Son aylarda özellikle Türk Youtube aleminde güzel bir hareketlenme var. 2000’lerin başında blogerlar ile yaşanan hareketliliği bu sefer de youtube’da gözlemliyoruz. Elbette bu hareketlenmeye bizler de kayıtsız kalamazdık. Değerli dostum Turgut Özalp‘in Betamax Video kitabını videoya taşıma projesine destek vermeye başladığım günlerde Fatih Yürür‘ün aksiyon yıldızları üzerine eğilmek istemesi ile gelişen ve bir kanala evrilen bir yolculuktan bahsedeceğim bugün.

İlk başta Öteki Sinema sitesinde tanıştığım, Sinematik Yeşilçam‘a da Türk filmi içeriği desteği ile de içimizden biri olan Yigilante Kocagöz‘ün de tayfaya katılmasıyla birlikte Betamax video kanalını kurmuş olduk. İlk başta Turgut’un kitabını baz aldığımız için kanalın ismini de kitabından almıştık ancak Fatih Yürür’ün seri üretimi ve çoğumuzun yeni filmler, bilgisayar oyunları ve hatta 90lar video klipleri üzerine de eğilmek istemesi üzerine ister istemez daha uygun bir isim bulmak gerekti.

Uykusuz geçen, çok derin tartışmaların yaşandığı, kimi zaman umutsuzluğa düştüğümüz bir 45 dakikalık fikir teatrisinden sonra çok daha geniş bir alana edebilecek bir isim üzerinde hem fikri olduk: Retroville.

Fatih sonuna ünlem işaretini de ekledikten sonra Retroville! kanalını artık daha geniş kitlelere duyurma vakti geldi.

Sizin için yeni bir Youtube Kanalı: Retroville!

Sizin için yeni bir Youtube Kanalı: Retroville! ...

Youtube kanalı için yaptığımzı ilk video Rambo’nun son filmi oldu. AKSİYONCULAR bölümü ile aksiyon filmlerini de ele alacağımız bölüme Rambo: Last Blood ile başladı. Filmi izledikten sonra Leman Kültür’de sıcağı sıcağına yaptığımız sohbeti bazı teknik eksikliklere rağmen 23 Eylül tarihinde ilk videomuz olarak yayınladık. Video belki biraz karanlıktı ancak umutlarımız aydınlıktı!

Turgut Özalp‘in çizdiği aksiyon karakterlerini baz alarak içerik üretmeye başladık. Sırada Turgut için en önemli iki isimle ilgili çekimler yapmak vardı: Jean Claude Van Damme ve Arnold Schwarzenegger. İlk önce Jean Claude Van Damme‘ın videosu geldi ardından Fatih ile Yiğit’in tüm eleştiri ve tepkileri göze alarak, cesurca kameranın karşısına geçtikleri Cahil ile Sohbet ve de büyük risk; Neden Tutmadı videoları yayına hazırlanmaya başladılar. Oldukça ilgi gören Joker videosundan sonra gelen Arnold Schwarzenegger ve ardından kaydettiğimiz Silvester Stallone videolarından sonra gelecek Bruce Lee videosu için kanalın 1000. abonesini beklemeye başladık. Bu arada seri üretime geçen Fatih ve Yiğit ekranlarımızın yeni ikilisi olarak arka arkaya çektikleri videolara 90ların Video kliplerini ele aldıkları Karışık Kaset bölümünü de eklediler.

Tabi artık bu 4’lünün bir araya gelmesi gereken bir videonun çekilmesi gerekiyordu. Terminatör’ün yeni filmi Dark Fate‘in basın gösteriminde bir araya geldik. Hepimiz Terminator 2 filminin devamı olarak izlediğimiz için sohbetimiz de bu şekilde gelişti. Pek çok eleştirmenin beğenmediği filmden, belki de bir arada olduğumuz için mutlu ayrılmıştık. Oldukça keyifli geçen sohbetimizin ardından 1000. abonemizi beklemeye başladık.

Sizin için yeni bir Youtube Kanalı: Retroville!

1000. abonemizle birlikte gelen ve Joker ile birlikte en çok izlenen videomuz Bruce Lee videomuz oldu.

Çeşitli aksiyon figürleri de! sergilediğimiz videomuz da bir şekilde ilerlemenin de miladı oldu… Ayrıca Bruce Lee videomuz, Bruce Lee hakkında yapılmış olan en kapsamlı Türkçe içeriğe sahip olma özelliği de taşıyor. Bu aslında tam olarak kanalın içerik belirleme stratejisini de ortaya koyuyor.

ve Retroville!

Yorumlar