Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit Kuruluş Osman’da

Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit Kuruluş Osman'da

İlk sezonunu beklenenin aksine sönük geçiren Kuruluş Osman dizisi bu sezona daha iddialı geliyor. Deli Yürek dizisiyle geniş kitleler tarafından tanınan Ahmet Yenilmez, Emin Gürsoy gibi tanıdığımız nostaljik isimleri diziye transfer eden Bozdağ Film bu isimlerle yetinmeyip Türk sinemasının unutulmaz iki yakışıklı jonü Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit‘i de bu projede biraraya getirdi! Yiğit dizide Ertuğrul Gazi rolünde yer alacak. Arkın’ın hayat vereceği karakterin adı ise henüz açıklanmadı. Yapım daha önce de Diriliş Ertuğrul dizisinde diğer bir Yeşilçam jönü Serdar Gökhan ustaya yer vermişti. Gençliklerinde at üstünde kılıç sallayan bu üç cevval ismi ak saçlı bilge halleriyle tekrar izlemek Yeşilçamseverlere iyi gelecek…

Engin Altan Düzyatan’ın başrolünde olduğu TRT 1 ekranlarında yayımlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin ardından ATV kanalında dizinin devamı niteliğinde yayımlanmaya devam ediyor.

Cüneyt Arkın, Kuruluş Osman’ın 2. sezonunda Aksakallıların reisi olarak izleyicilerle buluşacak denilmekte. Diriliş Osman’da Engin Altan Düzyatan‘ın canlandırdığı Ertuğrul Gazi karakteri, Kuruluş Osman‘da yaşlanmış bir halde Tamer Yiğit‘te hayat bulacak.

Dizinin yapımcılığının yanı sıra, proje tasarım ve senaryosunu da üstlenen Mehmet Bozdağ, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla efsanevi aktörün Kuruluş Osman kadrosuna katıldığını “Niye çok seviliyor? Niye herkesin kahramanı? Çünkü gönlüyle konuşuyor. Gönlüyle bakıyor. Bu güzel gönülle yeni sezonu ve karakterini konuştuk. Hoş geldin Cüneyt Arkın” sözleriyle açıkladı.

Dizi kadrosunda 9 yeni Oyuncu

Kuruluş Osman’a şu ana kadar Cüneyt Arkın, Erkan Avcı, Seçkin Özdemir, Kanbolat Görkem Arslan, Ahmet Yenilmez, Emin Gürsoy, Umut Karadağ, Bahtiyar Engin ve Seray Kaya katıldı. Böylelikle yeni sezona daha iddiali hazırlanan dizinin bütçesi de genişlemiş olmalı.

İz sürüp, yol açıp devlet olma vaktidir

İz sürüp, yol açıp devlet olma vaktidir’ sözleri de dizinin ve fragmanın yeni sloganı oldu.

Tamer Yiğit oldukça karizmatik ve formda gözükyor

Cemal Berktaş

17 Eylül 1997 tarihinde Malatya’da dünyaya geldi. Sanatla oldu olası haşır neşir olan Berktaş, küçük yaştan itibaren sürekli bir şeyler yazıp karalamaya ve Yeşilçam klasiklerini izlemeye bayılır. Ancak ciddi üretim ve faaliyetlerine lise çağlarında başlar.*2014 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Uluslaraası Liseler Tiyatro Festivali‘ne Beydağı Abdülkadir Eriş Anadolu Lisesi tiyatro ekibinin mensubu olarak katılır. Orhan Asena’nın “Ölümü Yaşamak” adlı oyununu gösterime ekip olarak sunarlar. Oyundaki Mustafa rolüyle jüri tarafından “en iyi erkek oyuncu” ödülüne layık görülür.*2015 yılında istemeyerek de olsa İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümüne başlar.*2015 yılının sonlarına doğru Bayırbucak Türkmenlerinin çektiği sıkıntılar üzerine yazdığı "Bayırbucak Yanıyor" şiiri 170 bin tirajlı Türkiye Gazetesi‘nde neşredildi. Bu şiir Türkmen Derneklerinin resmi sayfalarında ve yerel gazetelerde de neşredildi.*2016 yılının başlarında İ.Ü Tarih ve Düşünce Topluluğu‘nu kurdu. Topluluğu iki yıl ilmi usüllerle yönetti. Birçok faaliyete imza attı.*2017 yılında küçük çaplı iki blogda şiir ve fikir yazıları yayınlandı. Blog sahiplerinin baskı, sansür ve ufuksuzluklarına dayanamayıp buralardan ayrıldı.*Akabinde Aralık 2017’de gördüğü lüzum üzerine hür bir şekilde, kimsenin dokunamayacağı yazıları yazmak maksadıyla şahsi internet sitesi cemalen‘i kurdu.*2018 yılının başlarında yine Türkiye Gazetesi‘nin genç yazarlar köşesinde "İdealler ve İnsan" başlıklı yazı dizisiyle "Her Şeyin İlacı Para Mı?" isimli yazıları neşredildi.Biyografinin başında da belirttiğimiz gibi istemeyerek yazdığı Sosyal Hizmet’i hasıl olmasını istediği şartlar olgunlaştığında bıraktı. Üniversite sınavına tekrar girip, mizacına daha uygun olan Hukuk Fakültesi’ni(Akdeniz Üniversitesi) kazandı…*Ağustos 2018’den bu yana ise Sinematik Yeşilçam'ın kurucularından, film inceleme yazarı Utku Uluer‘in teklifi üzerine Sinematik Yeşilçam’da çok sevdiği naif ve samimi Yeşilçam filmlerinin incelemelerine yer veriyor

One thought on “Cüneyt Arkın ve Tamer Yiğit Kuruluş Osman’da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: