Sonbahara Doğru filminin ilk gösterimi Antakya Film Festivali’nde

Sitemiz yazarlarından Levent Demirci‘nin yönetmenliğini yaptığı Sonbahar’a Doğru filmi pandemi öncesinde tamamlanmıştı. Hepimizin hayatını değiştiren şartlar diğer pek çok yapım gibi filmin ilk gösterimini de etkiledi maalesef. Yine de festivaller bir yolunu bularak seyirciye ulaşmayı başardılar ve devam ediyorlar. Levent Demirci‘nin de ilk uzun metraj heyecanı, bin bir zorlukla hayata geçirdiği filmini seyirci ile buluşturma stresi sonunda güzel bir haber ile sonuçlandı…

Sonbahara Doğru filminin prömiyeri Antakya Film Festivali’nde

Sonbahara Doğru Türkiye prömiyerini 16-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan  Antakya Film Festivali’nde yapıyor… Festival bu yıl online yapılacak.

Yönetmen Levent Demirci ilk uzun metrajlı filmi ‘Sonbahara Doğru’da aile içi bir trajediye odaklanıyor. Kısa filmlerinde de genelde kadın hikayelerine yer veren yönetmen Sonbahara Doğru filminde de kadın dayanışmasını hikayenin merkezine alıyor. Köye yeni gelen öğretmen Yaprak ve öğrencisinin annesi Semra arasındaki dostluğa, dayanışma ve paylaşıma dayalı arkadaşlık hikayesi sınırları erkekler tarafından çizilen dünyada zorluklarla baş etmek durumunda kalıyor!

Sonbahara Doğru Türkiye prömiyerini 16-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan  Antakya Film Festivali’nde yapıyor…

Demirci sınırlarını ensest olarak belirlediği filmde bu konuyu seçmesinin sebebini bu şiddete maruz kaldığı halde konuşamayan, susmak zorunda bırakılan ve haklarını savunmayı bilmeyen insanlara destek olmak için çektiğini belirtiyor.  Konuşarak, anlatarak ve sanat yoluyla ortaya konularak bu meselelerin aşılmasına yardımcı olunacağına inandığını da sözlerine ekliyor.

Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa ilçesi ve köylerinde çekilen filmde Merve Yıldız, Tuğçe Köse, Murat Cem Yılmaz, Burhan Narınç, Öznur Varlı, Yağız Atan, Diana Sönmez, Derya Yavuz, Engin Çayır, Mustafa Yılmaz, Hüseyin Çakır, Yavuz Korkmaz ve Ersin Odabaşı’nın rol aldığı film öncelikle festivallerde karşımıza çıkacak.

https://www.instagram.com/sonbaharadogru/

Sinematik Yeşilçam Yazarları olarak Levent Demirci‘ye, filmine ve filmin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese iyi şanslar diliyoruz. Sonbahara Doğru filminin yolu açık olsun. Yeni filmlere vesile olsun ve en önemlisi de verdiği mesaj daha fazla yayılsın…

Film hakkında Mesut Kara‘nın yazısı: https://sinematikyesilcam.com/2019/11/sonbahara-dogru-2019-ve-levent-demirci/

Sonbahara Doğru Türkiye prömiyerini 16-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan  Antakya Film Festivali’nde yapıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: