Fanatik Film Youtube Kanalı’nda 2021’de En Fazla İzlenen Yeşilçam Filmleri

Türk sinema tarihine dönük en geniş künye içeriğine sahip olan Sinematürk sitesi Fanatik Film Youtube platformunda 2021 yılında en çok izlenen Yeşilçam filmlerini seçmiş. Fanatik Film arşivinde 3000’den fazla Türk Filmi var ve de Yeşilçam’a dair en geniş arşiv yine bu kanalda mevcut. Bu nedenle Youtube kanalı için Yeşilçam’ın nabzının tutulduğu yer demek yanlış olmaz.

Biz de Sinematik Yeşilçam ailesi olarak her biri birer Yeşilçam klasiği olan bu uzun listedeki filmlerden en çok izlenen beş tanesini sayfalarımıza taşıyalım istedik. Her daim keyifle izlenen ve defalarca TV’de de gösterilmiş olan bu güzide filmler restorasyonlu halleriyle günümüzde internet ortamında da Yeşilçamseverler tarafından ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

En çok izlenen beş klasik Yeşilçam filminin dördü (Battal Gazi’nin Oğlu, Yüz Numaralı Adam, Darıldın mı Cicim Bana ve Battal Gazi Destanı) 70’li yıllardan. İkişer filmde ise Cüneyt Arkın ve Kemal Sunal baş rollerde. Diğer tek filmin baş rolünde Sadri Alışık var. Beş filmin üçünde (Battal Gazi’nin Oğlu, Battal Gazi Destanı ve Zehir Hafiye) yapım şirketi olarak Uğur Film‘in imzası var. Fanatik Film YouTube kanalında en çok izlenen beş Yeşilçam film şu şekilde :

BATTAL GAZİ’NİN OĞLU (1974)

Battal Gazinin Oğlu

Yıllar sonra büyüyüp babasının intikamını alan cengaverin kahramanlık öyküsü… Battal Gazi’nin bir Bizans saldırısı sırasında bebek yaşta kaçırılan oğlu büyüyüp gerçek bir cengaver olduğunda, tüm Bizans’ın korkulu rüyası haline gelir.

YÜZ NUMARALI ADAM (1978)

Yüz Numaralı Adam

Şaban saflığı yüzünden girdiği hiçbir işi başaramamakta ve çok kısa sürede kovulmaktadır. Ailesi ise onu çalışıp para kazanması için zorlamaktadır. Oya ise bir reklam firmasında çalışmakta ve önemli bir firmanın ürünlerini tanıtmak için halktan birini kullanmayı düşünmektedir. Bir gün trende Şaban’a rastlar ve onu reklam filmlerinde oynaması için ikna eder. 70’lerden bir Kemal Sunal Klasiği. Sitemizde yer alan Can Sönmez imzalı inceleme yazısını okumak için linke tıklayınız : https://sinematikyesilcam.com/2014/06/yuz-numarali-adam/

DARILDIN MI CİCİM BANA (1970)

Darıldın Mı Cicim Bana

Ankara’dan İstanbul’a gelip mektupla tanıştığı sevgilisini arayan, bir de zengin zannettiği amcasını bir apartman kapıcısı olarak bulan iki arkadaşın öyküsü. Sitemizde yer alan Can Sönmez imzalı inceleme yazısını okumak için linke tıklayınız : https://sinematikyesilcam.com/2017/01/sadri-alisik-darildin-mi-cicim-bana-1970/

BATTAL GAZİ DESTANI (1974)

Battal Gazi Destanı

Babasının mezarı başında intikam yemini eden Battal Gazi ile sonunda İslamiyet’i kabul eden Bizans’lı Hammer’in öyküsü. Battal Gazi serisinin şahikalarından.

ZEHİR HAFİYE (1989)

Zehir Hafiye

Zeynep üniversiteden tanıştığı Oktay’ı çok sevmektedir. Ancak babası onun bu ilişkisini onaylamamaktadır. Zeynep bir gün evden kaçarken tesadüfen taksi şöförü Cemal ile karşılaşır. Cemal ilk başlarda durumu anlamasa da Zeynep’in durumunu öğrenir. 90’lı yıllara merhaba derken Kemal Sunal hala komik ve hala güldürmeye devam ediyor.

Sinematik Yeşilçam Haber Merkezi – Şubat 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: