Kelebek Camı – 80’li ve 90’lı Yılların Popüler Kültür Anıları

Değerli dostumuz Ömer Atakan’ın hem çizer olarak marifetlerini ortaya koyduğu hem de yazdığı kitabı Kelebek Camı – 80’li ve 90’lı Yılların Popüler Kültür Anıları kitabı piyasaya çıktı… Sinemamızın 80’ler ve hatta 90’lardan etkilendiği gerçeğini hatırtlatarak biz de bu nadide kitabın tanıtım metnini sizlerle paylaşmak istedik.

Bazen duyduğumuz bir melodi veya gözümüze çarpan bir resim ile geçmişe gidip anılarımız canlanıp zaman durmuş gibi olur ya… Bazen de mesela sıcak bir yaz öğleninde, mesela Moda’da veya Harbiye’de, bazen bir tatil beldesinde, belki Bodrum’da, belki bir sahil kasabasında, kim olduğunu unutmayı, şans karşılaşmalarını, belki geçmişimizdeki açıkları kapayan veya yaşanmamışlıkları yamalayan anlar olur. İşte o anlarda,  Dr. Who’nun zaman makinası T.A.R.D.I.S ile (Time And Relative Dimension In Space ya da Türkçesiyle; Uzaydaki Zaman Ve İzafi Boyut) eskiye giderim gündüz düşlerimde.

İşte bu kitaptaki 1980 ve 90’lı yılların mini anılarını okurken belki siz de kendinizden bir şeyler bulacak, bazen Depeche Mode dinleyecek bazen Pet Shop Boys, bazen Suadiye Atlantik Sineması’nda bir film izleyecek veya Moda Kırıntı’da hamburgerinizi yiyecek, bazen de Bodrum Hadigari’de içkinizi içip, Discorium’da dans edeceksiniz.

80 ve 90’lı yılların popüler kültürünün hafızama yer etmiş olay, mekan ve bilgileriyle yazmaya çalıştığım bu kitaptaki her hikayenin başlığının yanındaki kare kodu telefonunuza okutarak da alakalı görsel ve işitsel link vasıtasıyla biraz da olsa bu mini anlatımlarda kendinizi ve çevrenizi bulabilmeniz ümidi ile…

Ömer Atakan, Mayıs 2022, Moda…

📙 KELEBEK CAMI 📘 İkinci Adam Yayınları

Kelebek Camı - 80'li ve 90'lı Yılların Popüler Kültür Anıları
  • Kitap Adı: Kelebek Camı – 80’li ve 90’lı Yılların Popüler Kültür Anıları
  • YazarÖmer Atakan
  • Yayıneviİkinci Adam Yayınları
  • Hamur Tipi2. Hamur
  • Sayfa Sayısı154
  • Ebat13,5 x 19,5
  • İlk Baskı Yılı2022
  • Baskı Sayısı1. Basım
  • DilTürkçe
  • Barkod: 9786258334111

1970 İstanbul doğumlu olan Ömer Atakan, lise öğrenimini Saint-Joseph Lisesi’nde tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu ve California Üniversitesi Los Angeles’da Sinema ve Dijital Teknolojiler üzerine eğitimini bitirdi. 1999’dan beri mimarlık alanında çalışmakta. Sinemayı, çizgi romanı, yazmayı, geçmişi araştırmayı ve koleksiyon yapmayı çok seviyor.

Ömer Atakan’ın James Bond videolarını izlemek için: https://www.youtube.com/channel/UCJsbPbERdM8yV-1k27KdlYg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir