50. SİYAD Ödüllerinin tüm adayları açıklandı

0
159

SİYAD

50. SİYAD Ödülleri adayları açıklandı:

2017 yılında Türkiye sinemalarında gösterime giren tüm uzun metraj yerli yapımların değerlendirmeye alındığı oylama sonucunda başta En İyi Film olmak üzere 11 dalda beşer aday belirlendi.

En İyi Kadın Oyuncu dalında iki adaylık birden elde eden İşe Yarar Bir Şey, 9 dalda toplam 10 adaylık elde etti. Öte yandan Ceylan Özgün Özçelik’in ilk filmi Kaygı ve Reha Erdem’in Koca Dünya’sı ise 8 adaylık elde etti. Yılın dikkat çeken diğer bağımsızlarından Sarı Sıcak 7, Körfez ise 6 adaylık kazandı. SİYAD üyeleri, Yaşamın Kıyısındayı (Manchester by the Sea) 2017’nin en iyi yabancı filmi seçmişti.

50. SİYAD Ödülleri Adayları

EN İYİ FİLM

İşe Yarar Bir Şey
Kaygı
Koca Dünya
Körfez
Sarı Sıcak

EN İYİ YÖNETMEN

Reha Erdem – Koca Dünya
Pelin Esmer – İşe Yarar Bir Şey
Ceylan Özgün Özçelik – Kaygı
Fikret Reyhan – Sarı Sıcak
Emre Yeksan – Körfez

EN İYİ SENARYO

Barış Bıçakçı, Pelin Esmer – İşe Yarar Bir Şey
Ahmet Büke, Emre Yeksan – Körfez
Reha Erdem – Koca Dünya
Ceylan Özgün Özçelik – Kaygı
Fikret Reyhan – Sarı Sıcak

EN İYİ KISA FİLM
Hastabakıcı – Soner Sert
Hinterlant – Sinan Kesova
Kötü Kız – Ayçe Kartal
Sirayet – Nuri Cihan Özdoğan
Toprak – Alican Durbaş

Giovanni Scognamillo anısına verilen Fantastik Film Ödülü adayları
Buğday – Semih Kaplanoğlu
Durak – Serdar Gözelekli, Muammer Koçak
Genco – Ali Kemal Çınar
Kötü Kız – Ayçe Kartal
Siccin 4 – Alper Mestçi

EN İYİ UZUN METRAJ BELGESEL
Benim Varoş Hikayem – Yunus Ozan Korkut
Blue – Serhat Ünver
Gözyaşına Yer Yok – Reyan Tuvi
Uçurumun Kıyısında Türkiye
Üçüncü Bölgeden Hücum Varyasyonları – Sedat Şahin, Murat Adıyaman

Kısa Metraj Belgesel Film Ödülü adayları
Bıraktığın Yerden – Volkan Güney Eker
Görünmez Duvarlarım – Nurbanu Asena
Vahşi Zevkler – Halil Yetiş

EN İYİ KADIN OYUNCU

Algı Eke – Kaygı
Demet Evgar – Aile Arasında
Öykü Karayel – İşe Yarar Bir Şey
Başak Köklükaya – İşe Yarar Bir Şey
Ecem Uzun – Koca Dünya

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Serkan Ercan – Tarla
Engin Günaydın – Aile Arasında
Berke Karaer – Koca Dünya
Aytaç Uşun – Sarı Sıcak
Muhammet Uzuner – Taş

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Çiğdem Selışık Onat – Yol Ayrımı
Ayta Sözeri – Aile Arasında
Ayşenil Şamlıoğlu – İşe Yarar Bir Şey
Zerrin Tekindor – İstanbul Kırmızısı
Nihal Yalçın – Yol Ayrımı

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Ali Atay – Ayla
Ilgaz Kocatürk – Tarla
Mehmet Özgür – Sarı Sıcak
Yiğit Özşener – İşe Yarar Bir Şey
Ahmet Melih Yılmaz – Körfez

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

Florent Herry – Koca Dünya
Radosław Ładczuk – Kaygı
Márton Miklauzic – Sarı Sıcak
Giles Nuttgens – Buğday
Gökhan Tiryaki – İşe Yarar Bir Şey

EN İYİ MÜZİK

Anjelika Akbar – Yol Ayrımı
Mustafa Biber – Zer
Doğan Duru – Tarla
Ekin Fil – Kaygı
Ekin Fil – Körfez

EN İYİ KURGU

Ahmet Can Çakırca – Kaygı
Reha Erdem – Koca Dünya
Pelin Esmer, Evren Luş – İşe Yarar Bir Şey
Ömer Günüvar, Fikret Reyhan – Sarı Sıcak
Selda Taşkın – Körfez

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ

Kerem Ardahan, Sıla Karaca – Kaygı
Ömer Atay – Koca Dünya
Naz Erayda – Buğday
Elif Taşçıoğlu – İşe Yarar Bir Şey
Fırat Yünlüel – Ayla

Yorumlar